NK2Edit NK2Edit 3.40

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NK2Edit to program dla osób, które wykorzystują Microsoft Outlook do obsługi poczty elektronicznej i chcą w łatwy sposób zarządzać wpisami zapamiętamy przez funkcję autouzupełniania.

Za każdym razem, gdy wpiszemy adres e-mail lub nazwę użytkownika w oknie wiadomości programu Microsoft Outlook pojawia się lista użytkowników i adresów e-mail, które można wybrać (funkcja autouzupełniania), ponieważ Microsoft Outlook rejestruje aktywność użytkownika i zapisuje dane do pliku w formacie .NK2. Dzięki temu nie musimy wielokrotnie wprowadzać tych samych informacji, lecz możemy jednym kliknięciem umieścić w odpowiednim oknie potrzebną nazwę użytkownika lub adres e-mail. Chcąc móc zarządzać tymi danymi w łatwy i czytelny sposób, możemy skorzystać z NK2Edit.

NK2Edit pozwala na uzyskanie informacji o adresach e-mail i nazwach użytkowników (można również wprowadzać nowe lub edytować i kasować wcześniej utworzone, a także kopiować je do innych plików). Narzędzie sprawdzi się także wtedy, gdy dysponujemy uszkodzonym plikiem z rozszerzeniem .NK2 i chcielibyśmy go naprawić, by odzyskać dane z kontaktami. Wszystkie szczegóły pozyskane dzięki NK2Edit można ponadto wyeksportować do formatów HTML, Unicode TXT, CSV i XML oraz do kontaktów Microsoft Outlook.

Należy wspomnieć że NK2Edit zawiera dwa tryby pracy. Table Edit Mode generuje wykaz kontaktów w formie czytelnej tabeli i adresowany jest do mniej doświadczonych odbiorców, którzy mogą modyfikować wprowadzone dane na rozmaite sposoby (kopiowanie, usuwanie, wklejanie, dodawanie). Z kolei Raw Text Edit Mode generuje plik tekstowy z adresami i nazwami użytkowników w strukturze budzącej skojarzenia z plikami INI. W tym przypadku także zaoferowano liczne opcje w zakresie edycji i usuwania danych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, szybki, mały, sprawdzony
nie stwierdzono
ocena użytkownika
29.09.2016 15:39 • Recenzja do wersji 3.26

www.nirsoft.net to jeden z tych adresów, które zaawansowany administrator Windows musi znać - zbiór małych, ale za to genialnych aplikacji wiele razy uratowały sporo czasu zarówno mi, jak i znajomym kolegom po fachu. Może to zdziwić niektórych, ale autouzupełnianie w Outlook dla wielu użytkowników jest jedną z ważniejszych "książek adresowych" a utrata tej bazy danych może doprowadzić do sporych problemów zarówno użytkownika jak i osobę odpowiedzialną za IT. Czasy się trochę zmieniły, nowsze wersje Outlooka przechowują już inaczej autouzupełnianie (po stronie serwera), jednak nadal bywa konieczny backup, lub w specyficznych sytuacjach edycja samego pliku .NK2 - tutaj pewnie wiedzą o co chodzi administratorzy odpowiedzialni za przenoszenie serwra pocztowego Exchange (zmiana nazwy) i problemy wynikające z rekordów X.500, które są priorytetem w sieci loklanej przed adresami mailowymi (komunikacja wewnętrzna). Polecam program, oraz inne świetne aplikacje ze stajni Nirsoft (http://www.nirsoft.net/)