reklama

NVIDIA: jesteśmy numerem jeden na rynku PC, komputery pozostaną górą nad konsolami

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Przy okazji premiery PS4 w Europie Matt Wright, specjalista do spraw sprzedaży w firmie NVIDIA, przekonywał, ze zamiast konsoli nowej generacji może warto lepiej zainwestować pieniądze w komputer. Oczywiście miał w tym swój cel, bo kiedy układy AMD napędzają zarówno urządzenie Sony, jak też Xboksa One, na rynku PC sztab z Sunnyvale zdaje się pozostawać w tyle. NVIDIA docenia dokonania konkurencji, niemniej głośno cieszy się z korony. A konsole? Przyśpieszą wprowadzanie pewnych innowacji, lecz ekspansji komputerów nie powstrzymają, technologicznie oto pozostając w tyle.

Matt dostrzega chociażby starania AMD z Radeonem R9 290X, dorzucając niemniej, że rozwiązaniu nie udało się osiągnąć jednoznacznego statusu „zabójcy Tytanów”, co przy pojawieniu się na rynku kart GTX 780 Ti przestało jednak mieć w ogóle jakiekolwiek znaczenie. Według niego, NVIDIA postrzegana jest ponadto jako najlepszy producent, bo skupia się nie tylko czysto wydajności swoich produktów, lecz także kulturze ich działania. Oczywiście rywalizacja obu firm oznacza dla konsumentów same dobre rzeczy, ponieważ między innymi napędza to rozwój rynku PC, który z drugiej strony właśnie konsole wstrzymują. Cóż, niby wszystko tak na optymistyczną nutę, ale szkoda, że według najnowszych raportów, sprzedaż zestawów komputerowych dalej spada, a poprawy sytuacji można spodziewać się najszybciej dopiero w 2015 roku...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama