Xbox One X: najpotężniejsza konsola na rynku trafiła do sprzedaży

Xbox One X: najpotężniejsza konsola na rynku trafiła do sprzedaży

07.11.2017 10:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znacznie mocniejsza wersja Xboksa One trafiła właśnie do sprzedaży. Microsoft podniósł moc swojej konsoli z 1,31 do 6 TFLOPS, czyniąc z Xboksa One X najpotężniejszą konsolę na rynku. Firma z Redmond twierdzi, że ich sprzęt dysponuje 40 procent większą mocą obliczeniową, niż jakiekolwiek inne dostępne obecnie urządzenie tego typu.

Xbox One X oferuje wyświetlanie treści w natywnej jakości obrazu 4K, przy kompatybilnych telewizorach. Dostępne obecnie gry z Xbox One mogą wyglądać lepiej, oferując bogatsze tekstury oraz powinny działać sprawniej, co odczujemy głównie w krótszych ekranach ładowania. Konsola Xbox One X oferuje również odtwarzanie treści wideo w jakości 4K Ultra HD Blu-ray na wbudowanym odtwarzaczu oraz podczas strumieniowania obrazu, wsparcie dla technologii High Dynamic Range (HDR) w grach i filmach wideo oraz dźwięk w standardzie Dolby Atmos.

Obraz

W gry z Xboksa One zagramy na nowej konsoli – zadziałają wszystkie tytuły. Dodatkowo wybrane produkcje zostaną opatrzone logo Xbox One X Enhanced. Xbox One X Enhanced oznacza, że producent gry dołożył dodatkowych starań, aby zoptymalizować ją pod kątem konsoli Xbox One X. Usprawnienia mogą obejmować wyższą rozdzielczość, większą liczbę klatek animacji na sekundę i poprawione tekstury.

Oczywiście producenci gier nie mają obowiązku przystosować swoich produkcji do wyższej rozdzielczości i wprowadzić lepszych tekstur. Ponadto należy pamiętać, że obiecywanego przez Microsoft 4K nie zobaczymy we wszystkich grach, nawet tych stworzonych z myślą o nowej konsoli. Owszem, będą wyświetlane w wyższych rozdzielczościach niż na Xboksie One, ale, podobnie jak na starszej konsoli, czy też PlayStation 4 Pro, twórcom nie zawsze uda się osiągnąć odpowiednią optymalizację, by zapewnić płynną animację w maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości.

Forza Motorsport 7: Built for Xbox One X

Aktualnie najpotężniejszej konsola do gier na świecie jest już dostępna w sprzedaży w sklepach stacjonarnych w Polsce oraz w Sklepie Microsoft, w orientacyjnej cenie detalicznej 2199 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)