Na infolinii Acer prawdopodobnie nie poczekasz dłużej niż 30 sekund #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Z badań satysfakcji klientów Acer, wynika, że wysoko oceniają pracę polskiego serwisu. Badania opinii klientów, prowadzone przez zewnętrzną firmę, pozwalają monitorować poziom satysfakcji klientów. Badanie przeprowadzone w marcu 2016 r. pokazuje, że 96 proc. napraw zostało wykonanych w ciągu pięciu dni.

W marcu po raz kolejny został też skrócony (względem poprzednich miesięcy 2016) średni czas oczekiwania na połączenie z konsultantem. Wyniósł on 27 sekund. Duży wpływ na tę statystykę mają alternatywne formy kontaktu z konsultantem, czyli: czat, mail, a także self-service, czyli możliwość zgłoszenia usterki samodzielnie. Z tego powodu Acer zmienił nazwę centrum obsługi klienta z Call Center na Contact Center.

Krótki czas oczekiwania na połączenie, serwis działający w trybie door-to-door, 24-miesięczna gwarancja oraz szybka i skuteczna naprawa wpływają na wysoką ocenę serwisu przez klientów. W skali 1-10, ankietowani klienci ocenili serwis Acer na 8,28. Na ocenę mają wpływ takie czynniki jak: łatwość kontaktu, wiedza i uprzejmość konsultanta, jakość usług kurierskich oraz jakość naprawy produktu.

Obsługa klienta wg Acer - INFOGRAFIKA

W styczniu został także wdrożony kolejny sposób zlecania przesyłek do serwisu za pomocą serwisu Inpost Paczkomaty. Nadanie jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę szybkiezwroty.pl/acer, wypełnić ankietę, a po 3-5 minutach klient otrzymuje SMS-em powiadomienie wraz z kodem pozwalającym nadać paczkę. W lutym liczba osób korzystających z tej usługi wzrosła o 40 proc. w stosunku do stycznia.

Wysoka jakość produktów konsumenckich i biznesowych poparta jest także programem Gwarancja Niezawodności Acer. Jeżeli urządzenie będzie wymagać naprawy gwarancyjnej, zostanie naprawione, a właściciel otrzyma zwrot 100 proc. kosztu zakupu. Program został przedłużony do końca 2016 r. i obejmuje wybrane urządzenia wymienione na stronie promise.acer.com/reliability/page4h. Formularz zgłoszeniowy oraz proces rejestracji znajdują się na stronie promise.acer.com.

© dobreprogramy