Netrunner w wersji rolling, do tego oparty o... Manjaro Linux

Netrunner w wersji rolling, do tego oparty o... Manjaro Linux

Netrunner w wersji rolling, do tego oparty o... Manjaro Linux
Redakcja
23.04.2014 22:59

Twórcy dystrybucji Netrunner, która cechuje się świetnym wsparciem środowiska graficznego KDE postanowili w ostatnim czasie nieco zaszokować świat. Co prawda ostatnio wiele emocji wzbudziła premiera nowej wersji Ubuntu, ale przecież to nie jedyne, co się w świecie Linuksa dzieje. Gdzieś w całym tym zamieszaniu dotyczącym zakończenia wsparcia dla Windows XP na początku kwietnia umknęła pewna bardzo ważna informacja. Co się stało? Netrunner jest już dostępny także w wersji ciągłej!

Obraz

Jeżeli nazwa tej dystrybucji nie jest Wam obca to wiecie, że bazuje ona na Ubuntu. Rzecz w tym, że i tutaj postanowiono dokonać zupełnej rewolucji. Wersja ciągła jest bowiem oparta o Manjaro... dystrybucję, która wywodzi się z Archa. Oczywiście można by powiedzieć, że fork forka forkiem pogania, niemniej biorąc pod uwagę to, że twórcy tej dystrybucji pokazali już, iż potrafią zadbać o to co robią, nie powinniśmy mieć żadnych powodów do zmartwień. Edycja ta jest przygotowana z myślą o użytkownikach bardziej zaawansowanych, którzy chcą mieć pod ręką aktualne oprogramowanie bez konieczności wykonywania ryzykownych, dużych aktualizacji raz na jakiś czas. W obecnych wersjach znajdziemy m.in. kernel 3.10.33, środowisko KDE Plasma 4.12.3, klient Skype i Steama, a także obsługę Adobe Flasha. Ciekawostką jest obecność graficznego managera pakietów Muon, który ma w przyszłości zapewnić obsługę pakietów pkg.tar.xz.

Z oficjalnych stron projektu pobierać można zarówno wersję standardową, jak i ciągłą, która jest dostępna zarówno dla architektury 32 jak i 64-bitowej. Wydanie wersji ciągłych nie zaburzy dotychczasowego wydawania wersji opartych na Kubuntu i korzystających z paczek typu deb. Czy takie wydanie ma sens? W różnorodności siła, o czym mówi chociażby natura. Warto wspomnieć, że sponsorem tej dystrybucji jest Blue Systems, który bardzo aktywnie wspiera także prace związane ze środowiskiem KDE. Całkiem możliwe, że dzięki temu jeszcze bardziej przyśpieszy aktualizowanie tego środowiska dla dystrybucji Arch i jej pochodnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)