r   e   k   l   a   m   a
reklama

Nie ściąg@j na siebie kłopotów

Strona główna Aktualności

O autorze

Komenda Główna Policji, wraz z Koalicją Antypiracką, DJ Epromem, grupą hip-hopową "Afront", Allegro, fundacją Kidprotect.pl oraz firmą Microsoft stworzyła koalicję na rzecz uświadamiania i zwracania uwagi nastolatków na zagrożenia płynące z korzystania z Internetu.

Nie ściąg@j na siebie kłopotów, bo taką właśnie nazwę przybrało nowe przedsięwzięcie, jest akcją kierowaną do młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej z Olsztyna. Pomysł na taką profilaktykę zrodził się na bazie doświadczeń policjantów odpowiedzialnych za zwalczanie przestępczości komputerowej, internetowej i intelektualnej, której głównym celem jest zapobieganie przestępstwom popełnianym przez młodzież. Policjanci chcą, aby młodsi użytkownicy Internetu byli świadomi konsekwencji, jakie grożą za - z pozoru tylko lekkomyślne i błahe - czyny.

Akcja to interaktywne spotkanie prowadzone przez znanego prezentera muzycznego - Hirka Wronę, reprezentującego Koalicję Antypiracką. Podczas akcji przedstawione zostaną prezentacje multimedialne, w tym Allegro i fundacji Kidproject.pl, a także odbywać się będą dyskusje i konkursy. Na zakończenie, odbędzie się pokaz mistrza świata dj-ów w scratchowaniu - DJ Eprom'a oraz występ grupy "Afront". W koncertach weźmie udział około 1100 uczniów z Olsztyna. Jeżeli akcja zostanie pozytywnie przyjęta przez uczniów, tego rodzaju spotkania będą mogły odbywać się także w innych miastach województwa warmińsko-mazurskiego.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial