Nie uwierzycie, co może być "gaming LED RGB". Przewód HDMI!

Strona główna Aktualności
Nawet przewody HDMI dostają gaming LED RGB (fot. Vivify)
Nawet przewody HDMI dostają gaming LED RGB (fot. Vivify)

O autorze

W sierpniu pisałem o gamingowej podpórce RGB do kart graficznych. Dobry dodatek dla masywnych grafik, ale niekoniecznie musi być RGB. Śmiałem się pisząc, że czekam na napędy DVD z RGB czy kable. I wiecie co? Nowy przewód HDMI świeci!

To nie tak, że kabel HDMI marki Vivify jest zwykłym i kiepskim przewodem, ale świecącym. ARQUUS W73 charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i wspiera 4K przy 60 klatkach na sekundę, 12-bit 4:4:2 i 8-bit 4:4:4. Obsługuje standard HDMI 2.0b (18 Gb/s).

Vivify ARQUUS W73 dostępny jest tylko w dość długich wariantach. Do wyboru 2,7 m i 4,5 m. Wyróżnia się tym (poza podświetleniem), że zamiast wiązki miedzianej zastosowano światłowody. Jest przez to lekki, ale i wytrzymały. Po prostu dobry, choć wyjątkowo drogi przewód. Można go kupić w promocji za 79,99 dolarów (regularna cena 149,99), a w dłuższym wariancie za 99,99 dolarów (normalnie 199,99).

Gaming, LED, RGB… HDMI!!!

I tutaj wdziera się jego gamingowość. Firma sama zachwala na stronie produktu, że to

„pierwszy na świecie kabel HDMI, który ma wbudowane podświetlenie. Gracze mogą wyróżnić się dzięki naszym kablom i ustawieniu olśniewającego trybu cyklicznej zmiany barw lub dowolnego z 7 kolorów (czerwony, pomarańczowy, zielony, cyjan, niebieski i purpurowy). Aby zwiększyć efekt "wow" wepnij dołączony przewód microUSB podnosząc jasność.”

Ciekawe czy za kilka miesięcy przyjdzie czas na gamingowy napęd optyczny RGB? Na tle hipotetycznego DVD czy Blu-Ray, podpórka RGB do karty graficznej wydaje się jakaś taka powszednia i mało zaskakująca. A jakie są wasze typy? Gdzie jeszcze zawita RGB i "da graczom +10" do klatek na sekundę?

© dobreprogramy
s