Nielegalne oprogramowanie za 200 tys. złotych

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ujawnili i zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie w jednej z polskich firm budowlanych z kapitałem zagranicznym.

15 lutego 2006 roku funkcjonariusze z Wrocławia wspólnie z policjantami KP Wrocław Fabryczna, KMP Piotrków Trybunalski, KPP w Bełchatowie oraz ze specjalistami ds. ochrony praw autorskich z Gdańska dokonali przeszukania pomieszczeń należących do firmy budowlanej. W jednym czasie policjanci weszli do firm w trzech różnych miejscach w kraju: dwóch zakładów produkcyjnych w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie oraz do siedziby we Wrocławiu.

W trakcie przeszukania ujawniono i zabezpieczono 2 laptopy, 6 twardych dysków oraz kilkanaście płyt z nielegalnie zwielokrotnionym komercyjnym programem komputerowym tj. oprogramowanie graficzne, oprogramowanie do obsługi biura oraz mapy. Ponadto policjanci zabezpieczyli mienie w kwocie 10.000 złotych w gotówce na poczet przyszłych kar i grzywien. Wstępnie oszacowana wartość oprogramowania wynosi nie mniej niż 200.000 złotych.

© dobreprogramy
s