r   e   k   l   a   m   a
reklama

Niespotykana liczba ataków na Javę

Strona główna Aktualności

O autorze

Zdaniem Microsoftu w ostatnim roku bezprecedensowo wzrosła liczba ataków na komputery za pośrednictwem luk w Javie.

Raport opublikowany przez Microsoft Malware Protection Center przynosi dość niepokojące informacje. Liczba exploitów wykorzystujących luki w kodzie Javy ogromnie wzrosła w ostatnim kwartale. O ile w poprzednich okresach notowano ich setki tysięcy, teraz mowa jest o milionach. Zdaniem Microsoftu liczba ataków na Javę przerosła nawet te dokonywane na produkty firmy Adobe. Tylko za pomocą jednej luki wykrytej dwa lata temu dokonano ponad 3,5 mln ataków na prawie 2 mln komputerów z systemami Windows, Linux i Mac OS X.

Powodem takiego stanu rzeczy jest powszechny dostęp do Javy, a także mała świadomość wśród użytkowników o potrzebie jej aktualizacji. Dlatego też raport Microsoftu zatytułowano: "Czy sprawdziłeś już Javę?". Kolejnym powodem mogą być stosunkowo rzadkie aktualizacje Javy dokonywane przez firmę Oracle. Warto też zwrócić uwagę, że w ostatnich latach coraz więcej ataków skierowanych jest nie na systemy operacyjne, ale poszczególne programy czy narzędzia, z których korzystają internauci. Adobe, którego czytniki plików PDF są jednymi z najczęściej atakowanych programów, już zapowiedział prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa swoich produktów. Jego śladem powinny udać się kolejne firmy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane