Szykujcie się na brzydsze ikony aplikacji na Androidzie

Szykujcie się na brzydsze ikony aplikacji na Androidzie

Szykujcie się na brzydsze ikony aplikacji na Androidzie
Karolina Kowasz
15.04.2014 15:51, aktualizacja: 15.04.2014 16:31

Wiele osób dziwiło się, że Google posiada dwa zupełne różne zestawy ikon dla swoich usług. Nie da się nie zauważyć, że te dla Androida są wyraźnie bardziej kolorowe i sprawiają wrażenie trójwymiarowych, w przeciwieństwie do ich odpowiedników, które możemy zobaczyć w sieci. Logika nakazywałaby poprawienie grafik tak, by wszystkie były takie same. Firma zdecydowała się na taki krok... I nie zapowiada się on najlepiej.

Przede wszystkim, poczucie estetyki sugerowałoby zastosowanie na stronach usług ikon stosowanych w Androidzie, zamiast podmieniania aplikacjom grafik na te, które są wyraźnie brzydsze, płaskie i bez wyrazu. Google jednak zrobi dokładnie to, czego nie powinno, czyli spłaszczy ikony.

350049144838318017

Trudno zrozumieć decyzję Google'a, patrząc na zrzuty ekranu, które prezentują zapowiadane zmiany. Nowy styl został nazwany Moonshine.

Moda na „spłaszczanie” na dobre rozpoczęła się od Windows Phone'a, następnie ten trend podchwyciło Apple i zastosowało w swoim iOS-ie, teraz za to podobny los czeka Androida, gdy tylko przyjdzie aktualizacja systemu do wersji 4.5. Niestety, poza stroną wizualną, o nowej wersji nie wiemy zbyt wiele. Znane są doniesienia o projekcie Hera, który może zunifikować funkcje takich aplikacji jak Chrome, wyszukiwanie, i przenieść je do jednego projektu. Może jednak byłoby dla Androida, gdyby Google zajął się stroną techniczną systemu, zamiast zmieniać na gorsze to, co było dobre.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)