reklama

Nokia D1C to tablet. W Europie może poważnie zagrozić Surface'om

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

W bazie danych benchmarku GeekBench pojawiły się na początku tego miesiąca wyniki Nokii D1C, wraz z częścią parametrów. Urządzenie trudno określić mianem demona wydajności, co pozwala twierdzić, że Nokia pracuje też nad co najmniej jednym tańszym urządzeniem. Dziś wiemy, że najpewniej nie będzie to smartfon, lecz tablet.

Serwis nokiapoweruser.com odnalazł nowe urządzenie Nokii w bazie benchmarku GFXBench, który wzbogaca dotychczasową wiedzę o nowe szczegóły. Najważniejszy z nich wyjawia wielkość wyświetlacza – Nokia D1C to tablet lub urządzenie hybrydowe o przekątnej ekranu 13,8 cala oraz rozdzielczości 1080p.

Ponadto wiadomo już, że Nokia D1C zostanie wyposażona w kamery o rozdzielczości 15 i 7 megapikseli, obie będą mogły nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p. Nie zabraknie także slotu na kartą pamięci. Pozostałe informacje pokrywają się z danymi z GeekBencha: zastosowany procesor to Snapdragon 430 z grafiką Adreno 505, dostępne będzie 3 GB RAM-u i 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Na urządzeniu zostanie preinstalowany Android 7.0.

Duży tablet lub urządzenie hybrydowe od Nokii może się okazać strzałem w dziesiątkę, także w konfrontacji z hybrydami Surface. Mimo że specyfikacja prezentuje się ubożej, to z pewnością wynagrodzi to cena urządzenia, która w przypadku tabletów Microsoftu jest często zbyt wysoka, jak na możliwości przeciętnych użytkowników. Efektu z całą pewnością dopełni zaś logo Nokii na obudowie. Zwłaszcza że po ciepło przyjętym tablecie Nokia N1, Finowie mają już doświadczenie w tym segmencie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama