reklama

Nokia i Apple zawierają ugodę: Apple zapłaci

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Dość szybko jak na pojedynek prawny, bo po niecałych dwóch latach, firmy Apple i Nokia zakończyły ugodą spór na tle patentowym.

Nokia poinformowała o zawarciu z Apple ugody, która zakończy wszystkie spory prawne między firmami. Warunki ugody obejmują również wycofanie skarg złożonych przed Amerykańską Komisją ds. Handlu Międzynarodowego (ITC).

Rękawicę rzuciła Nokia, oskarżając Apple i naruszanie posiadanych przez Finów patentów związanych z technologiami przesyłu danych w standardach GSM, UMTS i WLAN. W odpowiedzi z Cupertino wysłany został pozew o kopiowanie projektu iPhone'a i podkradanie konstrukcji stworzonych przez firmę Apple. Kolejne oskarżenia Nokii dotyczyły patentów z pełnego spektrum działania firmy z Cupertino: wykorzystania kamery w urządzeniach mobilnych, sposobów zasilania urządzeń, różnych rozwiązań sprzętowych i oprogramowania. Porozumienie zakończy w sumie 37 spraw patentowych.

Nokia nie podała szczegółów finansowych ugody, ale wiadomo, że oprócz regularnych tantiem, Apple zapłaci Nokii jednorazowe odszkodowanie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama