Novell organizuje pokazy rozwiązań do wirtualizacji serwerów

Strona główna Aktualności

O autorze

W najbliższych dniach Novell przeprowadzać będzie pokazy zintegrowanych rozwiązań do wirtualizacji serwerów, wbudowanych w SUSE Linux Enterprise Server 10 i Open Enterprise Server 2, a opartych na, dostępnym na licencji Open Source, Xen Hypervisor.

Każde spotkanie potrwa 3 godziny i będzie składać się z dwóch głównych części - "Wirtualny serwer" oraz "Wirtualna sieć". Podczas pierwszej z nich planowane jest m.in. omówienie wirtualizacji systemów Linux i Windows w oparciu o SUSE Linux Enterprise Server 10 oraz zwiększania wydajności wirtualizacji przez wykorzystanie SLES Virtual Machine Driver Pack. Druga część przeznaczona zostanie na pokaz wirtualizacji w zastosowaniach zapewniających ciągłość działania usług, a także omówienie wirtualizacji Windows, Linux i NetWare w środowisku klastrowym oraz usług sieciowych w Open Enterprise Server 2.

Pokazy będą obywać się w dniach 22-30 stycznia, kolejno w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Warszawie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje uzyskać można na stronach firmy Novell.

© dobreprogramy