Nowe laptopy ASUS ROG zaprezentowane na CES 2019, w tym hybrydowy ROG Mothership

Nowe laptopy ASUS ROG zaprezentowane na CES 2019, w tym hybrydowy ROG Mothership

Nowe laptopy ASUS ROG zaprezentowane na CES 2019, w tym hybrydowy ROG Mothership
Nowe laptopy ASUS ROG zaprezentowane na CES 2019, w tym hybrydowy ROG Mothership
07.01.2019 15:15, aktualizacja: 07.01.2019 15:28

Karty graficzne z serii NVIDIA GeForce RTX z architekturą Turing wchodzą do sprzętu mobilnego, a marka Republic of Gamers czerpie z ich możliwości pełnymi garściami. Seria laptopów ROG z NVIDIA GeForce RTX to urządzenia bardzo różne, oferujące nie tylko najnowsze karty graficzne, ale też świetne matryce, zaawansowane chłodzenie i wiele innych dodatków, dzięki którym granie jest czystą przyjemnością.

ROG G703 – potężny zamiennik desktopa

ROG G703 to klasyczny, solidny laptop, który z powodzeniem zastąpi stację roboczą. W najwyższej konfiguracji może mieć fabrycznie podkręcony procesor Intel Core i9-8950HK, zdolny do osiągnięcia prędkości taktowania 4,8 GHz. Zachowanie 17-calowego formatu wymaga zastosowania większego układu chłodzenia i grubszej obudowy w celu osiągnięcia tej najwyższej wydajności.

Obraz

ROG G703 ma ekran typu IPS z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz, czasem reakcji od szarego do szarego (GTG) 3 ms, a także sustemem NVIDIA G-SYNC. G703 oferuje także rozwiązanie dyskowe HyperDrive Extreme, który pozwala zebrać w macierzy RAID 0 trzy dyski SSD NVMe, podłączonych do gniazda PCI Express. Pozwoli to osiągnąć odczyt danych rzędu nawet 8700 MB/s – jest to prawdopodobnie najszybszy pod tym względem laptop na świecie.

ROG Zephyrus S GX531 – lekkość i moc

Zephyrus S GX531 pokazuje, że komputer gamingowy można zmieścić w obudowie o niezwykle wąskim profilu. Zespół ROG wykorzystał lata doświadczenia inżynieryjnego, by stworzyć 15-calowy laptop o profilu niecałych 15 mm bez kompromisów w specyfikacji. W środku znajdziemy procesor Intel Core i7-8750H, ekran o częstotliwości odświeżania 144 Hz oraz wszystkie rozwiązania typowe dla urządzeń ROG. W imię mobilności usunięto kilka dodatków, dostępnych w nowym 17-calowym laptopie ROG Zephyrus S GX701.

ROG Zephyrus S
ROG Zephyrus S

17-calowy model także robi wrażenie. Dzięki sztuczkom konstrukcyjnym w obudowie o wymiarach typowych dla 15-calowego laptopa zmieścił się 17-calowy ekran. Obudowa ma profil zaledwie 18,7 mm. ?

ROG Strix – specjalnie do twojej ulubionej gry

Seria ROG Strix pozycjonuje się w środku – pomiędzy bestiami wydajności zastępującymi desktopy i smukłymi laptopami gamingowymi z wyższej półki. Maszyny łączą przyzwoitą mobilność z wydajnością pozwalającą uruchamiać wymagające tytuły. Klawiatury mają układ typowy dla desktopów z dodatkowymi klawiszami multimedialnymi i do sterowania oprogramowaniem Armoury Crate. Warto zwrócić uwagę także na pasek LED-ów, który może świecić według wskazań systemu Aura Sync, dopasowując się do treści.

Najnowsze laptopy ROG Strix są dostępne w różnych wersjach. Najmocniejsza ma sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H wraz, 32 GB RAM-u. Mają oczywiście dw dyski – systemowy SSD i terabajtowy talerzowy dysk na pliki gier, który można zamienić na szybszy SSHD.

Strix Scar II
Strix Scar II

Laptop ROG Strix SCAR II został stworzony z myślą o rozgrywkach e-sportowych i FPS. Jest dostępny w wersjach 15,6-calowej (GL504GV, 144 Hz, czas reakcji 3 ms) i 17,3-calowej (GL704GV, 144 Hz, czas reakcji 3 ms), z zaakcentowanymi klawiszami WASD i militarnym wzorem na obudowie. Za grafikę odpowiada oczywiście NVIDIA GeForce RTX 2060, którą można wymienić na mocniejszą GeForce RTX 2070.

Strix Hero II
Strix Hero II

ROG Strix Hero II zaś został zoptymalizowany do rozgrywki MOBA i zadowoli graczy, którzy wolą bardziej subtelny styl wzornictwa. Zamiast zaakcentowanego bloku klawiszy WASD zastosowano w nim przezroczyste nasadki klawiszy rozświetlające rząd QWER. Modele Hero są dostępne z kartami graficznymi RTX 2060 z systemem oszczędzania energii NVIDIA Optimus.

ROG Mothership – grasz jak chcesz

Najciekawszy model zostawiłam na koniec. ROG Mothership (GZ700) to nowoczesny i futurystyczny laptop hybrydowy, konstrukcją przypominający nieco Microsoft Surface, ale wyposażony w rozwiązania typowo gamingowe. Dzięki temu, że cały komputer stoi, system chłodzenia może korzystać z inaczej ustawionych wlotów powietrza, niż w tradycyjnych laptopach. Odłączana klawiatura daje użytkownikom swobodę pracy w różnych pozycjach, w tym z klawiaturą stojącą nieco pod kątem do ekranu, co preferuje wielu graczy FPS. Po odłączeniu klawiatura może pracować bezprzewodowo lub podłączona kablem USB-C. Zmiana konstrukcji pozwoliła umieścić świetnej jakości głośniki poniżej ekranu, tak samo, jak w wielu modelach All-in-One. Co ciekawe, podpórka z. tyłu ekranu rozkłada się automatycznie po dotknięciu płaskiej powierzchni, można więc rozłożyć komputer jedną ręką.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aluminiowej obudowie umieszczony został 17,3-calowy ekran FHD IPS (144 Hz, 3 ms GTG, NVIDIA G-SYNC, Optimus). W środku znalazł się Intel Core i9-8950HK oraz nowiutka karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080. Dzięki udoskonalonemu systemowi chłodzenia CPU i GPU mogą pracować z prędkościami zegara przekraczającymi ustawienia fabryczne bez straty wydajności. Gorące powietrze wydmuchiwane jest z rogów ku górze, nie sprawiając graczowi dyskomfortu. Chłodzenie jest też odizolowane od ekranu, by zapewnić mu trwałość. Na dane dostaniemy trzy dyski SSD NVMe, skonfigurowane w macierzy RAID 0. Ponadto komputer może mieć do 64 GB RAM-u DDR4 oraz komponenty sieciowe najnowszej generacji. Grubość obudowy z ekranem to zaledwie 29,9 mm.

Na szczególną uwagę zasługuje tu system dźwiękowy Statku Matki. W stronę użytkownika skierowane zostały 4 przetworniki o mocy 4 W. Za nimi stoi wzmacniacz dopasowujący temperaturę i przemieszczanie laptopa w celu ochrony przed zniekształceniami i uszkodzeniami stożków głośników. Za przetwarzanie dźwięku odpowiada cyfrowo-analogowym (DAC) ESS Sabre ze wzmacniaczem słuchawek, z certyfikacją do specyfikacji 24 bity i 192 kHz.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)