Nowe laptopy ASUS ROG zaprezentowane na CES 2019, w tym hybrydowy ROG Mothership

Strona główna Aktualności
Nowe laptopy ASUS ROG zaprezentowane na CES 2019, w tym hybrydowy ROG Mothership
Nowe laptopy ASUS ROG zaprezentowane na CES 2019, w tym hybrydowy ROG Mothership

O autorze

Karty graficzne z serii NVIDIA GeForce RTX z architekturą Turing wchodzą do sprzętu mobilnego, a marka Republic of Gamers czerpie z ich możliwości pełnymi garściami. Seria laptopów ROG z NVIDIA GeForce RTX to urządzenia bardzo różne, oferujące nie tylko najnowsze karty graficzne, ale też świetne matryce, zaawansowane chłodzenie i wiele innych dodatków, dzięki którym granie jest czystą przyjemnością.

ROG G703 – potężny zamiennik desktopa

ROG G703 to klasyczny, solidny laptop, który z powodzeniem zastąpi stację roboczą. W najwyższej konfiguracji może mieć fabrycznie podkręcony procesor Intel Core i9-8950HK, zdolny do osiągnięcia prędkości taktowania 4,8 GHz. Zachowanie 17-calowego formatu wymaga zastosowania większego układu chłodzenia i grubszej obudowy w celu osiągnięcia tej najwyższej wydajności.

ROG G703 ma ekran typu IPS z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz, czasem reakcji od szarego do szarego (GTG) 3 ms, a także sustemem NVIDIA G-SYNC. G703 oferuje także rozwiązanie dyskowe HyperDrive Extreme, który pozwala zebrać w macierzy RAID 0 trzy dyski SSD NVMe, podłączonych do gniazda PCI Express. Pozwoli to osiągnąć odczyt danych rzędu nawet 8700 MB/s – jest to prawdopodobnie najszybszy pod tym względem laptop na świecie.

ROG Zephyrus S GX531 – lekkość i moc

Zephyrus S GX531 pokazuje, że komputer gamingowy można zmieścić w obudowie o niezwykle wąskim profilu. Zespół ROG wykorzystał lata doświadczenia inżynieryjnego, by stworzyć 15-calowy laptop o profilu niecałych 15 mm bez kompromisów w specyfikacji. W środku znajdziemy procesor Intel Core i7-8750H, ekran o częstotliwości odświeżania 144 Hz oraz wszystkie rozwiązania typowe dla urządzeń ROG. W imię mobilności usunięto kilka dodatków, dostępnych w nowym 17-calowym laptopie ROG Zephyrus S GX701.

17-calowy model także robi wrażenie. Dzięki sztuczkom konstrukcyjnym w obudowie o wymiarach typowych dla 15-calowego laptopa zmieścił się 17-calowy ekran. Obudowa ma profil zaledwie 18,7 mm. ?

ROG Strix – specjalnie do twojej ulubionej gry

Seria ROG Strix pozycjonuje się w środku – pomiędzy bestiami wydajności zastępującymi desktopy i smukłymi laptopami gamingowymi z wyższej półki. Maszyny łączą przyzwoitą mobilność z wydajnością pozwalającą uruchamiać wymagające tytuły. Klawiatury mają układ typowy dla desktopów z dodatkowymi klawiszami multimedialnymi i do sterowania oprogramowaniem Armoury Crate. Warto zwrócić uwagę także na pasek LED-ów, który może świecić według wskazań systemu Aura Sync, dopasowując się do treści.

Najnowsze laptopy ROG Strix są dostępne w różnych wersjach. Najmocniejsza ma sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H wraz, 32 GB RAM-u. Mają oczywiście dw dyski – systemowy SSD i terabajtowy talerzowy dysk na pliki gier, który można zamienić na szybszy SSHD.

Laptop ROG Strix SCAR II został stworzony z myślą o rozgrywkach e-sportowych i FPS. Jest dostępny w wersjach 15,6-calowej (GL504GV, 144 Hz, czas reakcji 3 ms) i 17,3-calowej (GL704GV, 144 Hz, czas reakcji 3 ms), z zaakcentowanymi klawiszami WASD i militarnym wzorem na obudowie. Za grafikę odpowiada oczywiście NVIDIA GeForce RTX 2060, którą można wymienić na mocniejszą GeForce RTX 2070.

ROG Strix Hero II zaś został zoptymalizowany do rozgrywki MOBA i zadowoli graczy, którzy wolą bardziej subtelny styl wzornictwa. Zamiast zaakcentowanego bloku klawiszy WASD zastosowano w nim przezroczyste nasadki klawiszy rozświetlające rząd QWER. Modele Hero są dostępne z kartami graficznymi RTX 2060 z systemem oszczędzania energii NVIDIA Optimus.

ROG Mothership – grasz jak chcesz

Najciekawszy model zostawiłam na koniec. ROG Mothership (GZ700) to nowoczesny i futurystyczny laptop hybrydowy, konstrukcją przypominający nieco Microsoft Surface, ale wyposażony w rozwiązania typowo gamingowe. Dzięki temu, że cały komputer stoi, system chłodzenia może korzystać z inaczej ustawionych wlotów powietrza, niż w tradycyjnych laptopach. Odłączana klawiatura daje użytkownikom swobodę pracy w różnych pozycjach, w tym z klawiaturą stojącą nieco pod kątem do ekranu, co preferuje wielu graczy FPS. Po odłączeniu klawiatura może pracować bezprzewodowo lub podłączona kablem USB-C. Zmiana konstrukcji pozwoliła umieścić świetnej jakości głośniki poniżej ekranu, tak samo, jak w wielu modelach All-in-One. Co ciekawe, podpórka z. tyłu ekranu rozkłada się automatycznie po dotknięciu płaskiej powierzchni, można więc rozłożyć komputer jedną ręką.

W aluminiowej obudowie umieszczony został 17,3-calowy ekran FHD IPS (144 Hz, 3 ms GTG, NVIDIA G-SYNC, Optimus). W środku znalazł się Intel Core i9-8950HK oraz nowiutka karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080. Dzięki udoskonalonemu systemowi chłodzenia CPU i GPU mogą pracować z prędkościami zegara przekraczającymi ustawienia fabryczne bez straty wydajności. Gorące powietrze wydmuchiwane jest z rogów ku górze, nie sprawiając graczowi dyskomfortu. Chłodzenie jest też odizolowane od ekranu, by zapewnić mu trwałość. Na dane dostaniemy trzy dyski SSD NVMe, skonfigurowane w macierzy RAID 0. Ponadto komputer może mieć do 64 GB RAM-u DDR4 oraz komponenty sieciowe najnowszej generacji. Grubość obudowy z ekranem to zaledwie 29,9 mm.

Na szczególną uwagę zasługuje tu system dźwiękowy Statku Matki. W stronę użytkownika skierowane zostały 4 przetworniki o mocy 4 W. Za nimi stoi wzmacniacz dopasowujący temperaturę i przemieszczanie laptopa w celu ochrony przed zniekształceniami i uszkodzeniami stożków głośników. Za przetwarzanie dźwięku odpowiada cyfrowo-analogowym (DAC) ESS Sabre ze wzmacniaczem słuchawek, z certyfikacją do specyfikacji 24 bity i 192 kHz.

© dobreprogramy
s