r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowe zabezpieczenia antyspamowe Yahoo! Mail

Strona główna Aktualności

Yahoo! wprowadza szereg nowych mechanizmów zabezpieczających użytkowników hostowanej usługi e-mailowej Yahoo! Mail przez spamem.

Mark Risher, antyspamowy guru w Yahoo! poinformował o kilku nowych krokach podjętych przez firmę przeciwko spamowi. Po pierwsze Yahoo! zaczął wykorzystywać nowy klaster obliczeniowy, na którym pracuje system Hadop - rozwiązanie zbierające dane od tysięcy komputerów na świecie, głównie partnerskich uniwersytetów, które wspomagają badania spamu i opracowywanie nowych zabezpieczeń. Szereg projektów antyspamowych podejmowanych jest również we współpracy z innymi firmami, na przykład projekt realizowany z firmą Abaca badający zachowanie spamerów w zależności od wysyłanych treści. Ciekawy jest także projekt Return Path, który pomóc ma firmom legalnie rozsyłającym materiały reklamowe niesłusznie traktowane jako spam.

Pomimo nowych mechanizmów Risher przypomina, że nie ma idealnych zabezpieczeń i dlatego apeluje do wszystkich użytkowników, by korzystali z przycisków Spam i Not Spam zawsze, gdy filtr antyspamowy zawiedzie. Taka korekta błędu pozwala systemowi lepiej "nauczyć się" poprawnie odróżniać spam od pożądanych wiadomości.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.