reklama

Nowości Lenovo: Tablet działający 18 godzin na baterii i Ashton Kutcher na stanowisku inżyniera produktu

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

FIrma Lenovo obiecywała, że 29 października pojawi się coś nowego i lepszego, i dotrzymała słowa. Podczas konferencji prasowej, transmitowanej z YouTube Space w Los Angeles, zaprezentowany został Yoga Tablet — pierwszy na świecie tablet wielotrybowy.

Innowacyjność tego urządzenia kryje się w jego obudowie, która bez dodatkowego etui pozwala na pracę w trzech trybach — kiedy trzymamy tablet pionowo, lekko uniesiony do pisania, kiedy leży na stole (wygląda to bardzo podobnie do klawiatury bezprzewodowej firmy Apple), oraz stojący, do pracy z podłączoną klawiaturą, wideokonferencji lub oglądania filmów. Do tabletu dokupić można klawiaturę Bluetooth z wbudowanym touchpadem, która może posłużyć także jako magnetyczne etui ochronne na ekran.

Lenovo zapewnia, że dzięki walcowi z jednej strony tabletu trzymanie go jest wygodniejsze dla nadgarstka, niż płaskiej płytki, i jest on lepiej wyważony, więc ręka nie będzie się męczyć. Na uwagę zasługuje także rozmieszczenie głośników Dolby Digital Plus, które zapewniają dźwięk stereo, uzupełniane przez mikrofon z możliwością tłumienia hałasów. Bateria tabletu, według producenta, zapewni 18 godzin nieprzerwanej pracy — dwa razy więcej, niż konkurencja (Jest to oczywiście wariant optymistyczny, szczegóły można znaleźć na stronie Lenovo).

Tablety Yoga dostępne są w wariantach o przekątnej ekranu wynoszącej 8 i 10 cali, przy czym oba będą wyświetlać obraz o rozdzielczości 1280×800. Specyfikacja obu modeli wymienia 4-rdzeniowy układ MediaTek Cortex-A7 MT8125/8389, taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, 1 GB RAM-u, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartą MicroSD, złącze MicroUSB z OTG, gniazdo dla słuchawek, kamerki 5 Mpix z tyłu i 1,6 Mpix z przodu, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, e-kompas, akcelerometr, GPS oraz czujnik oświetlenia. Są również dostępne modele z modułem 3G. Model 8-calowy został wyposażony w baterię o pojemności 6000 mAh i waży 399 gramów, 10-calowy zaś ma baterię 9000 mAh i waży 603 gramy.

Cena mniejszego zaczyna się od 249 dolarów, większego od 299 dolarów. Tablety są już dostępne w Stanach Zjednoczonych.

Co ma wspólnego z linią Yoga aktor Ashton Kutcher? Podobnie jak Lady Gaga dla Polaroida, Alicia Keys dla BlackBerry, Will.i.am dla Intela czy Robert Downey Junior dla HTC użyczy swojego wizerunku w promocji produktów i w reklamach będzie dumnie nosił plakietkę pracownika Lenovo z wypisanym swoim stanowiskiem.

Możliwe jednak, że Lenovo zyska coś więcej. Kutcher ma spore doświadczenie w biznesie związanym z nowymi technologiami, szczególnie w inwestowaniu w startupy. Wsparcie z jego strony otrzymały takie projekty, jak Airbnb, Path, Shazam SoundCloud, Spotify, Flipboard czy Foursquare. Ponadto współtworzył walczącą z wykorzystywaniem seksualnym dzieci organizację Thorn: Digital Defenders of Children, a jego firma, Katalyst Network, w 2010 zdobyła miejsce w rankingu największych wynalazców Fast Company Magazine. On sam trafił na listę najbardziej wpływowych osób magazynu Time oraz najbardziej inspirujących wynalazców Ad Age.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama