Ranking niezawodności Rescuecom: na podium Apple, Samsung i Lenovo

Strona głównaRanking niezawodności Rescuecom: na podium Apple, Samsung i Lenovo
20.03.2018 17:22
Ranking niezawodności Rescuecom: na podium Apple, Samsung i Lenovo
Redakcja
Redakcja

Apple, Samsung i Lenovo produkują najmniej awaryjne komputery i tablety — wynika z danych amerykańskiego serwisu Rescuecom. W zestawieniu opublikowanym w marcu br. porównano udział danego producenta w amerykańskim rynku z liczbą zgłoszonych awarii. Im rzadziej sprzęt danej marki trzeba było naprawiać, tym wyższa jest jej pozycja w rankingu.

bELgZrOt

Apple utrzymał pierwsze miejsce w porównaniu z zeszłym rokiem z oceną niezawodności swoich urządzeń na poziomie A+. Na drugim miejscu Samsung poprawił wynik z poziomu B na -A (awans z 4. miejsca). Podium zamknęło Lenovo, które w porównaniu z zeszłym roku poprawiło ocenę z poziomu C- na B+ i awansowało z 5. miejsca na 3.

350211800299759553

W ocenie serwisu w sytuacji, gdy spada popyt na komputery, producenci, aby odnieść sukces, będą musieli więcej wydawać na badania i rozwój. Nie mogą już polegać na starszych projektach, które sprawdzały się przed laty, ale zdaniem Rescuecom nie są dobrze dostosowane do dzisiejszych bardzo złożonych systemów operacyjnych.

bELgZrOv

W rankingu uwzględniono marki, które mają co najmniej 1 proc. udziału w amerykańskim rynku komputerów i tabletów (według danych IDC).

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELgZrPr