r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowości w CC: Photoshop zmieni kształt twarzy, Premiere Pro pracuje w Ultra HD i VR

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W usłudze Creative Cloud nieustannie pojawia się coś nowego – tymi słowami chmura Adobe przywitała nas po włączeniu komputerów dziś rano. Photoshop, Premiere Pro, Illustrator, InDesign i Adobe Stock dostały dziś aktualizacje

Photoshop CC

Zacznę od Photoshopa, jako że jest programem najbardziej rozpoznawalnym. Najciekawszą nowością jest zmiana w filtrze Liquify (Formowanie), dobrze znaną wszystkim, którym zdarzyło się „wyszczuplić” modelkę. Filtr uzyskał możliwość rozpoznawania części twarzy, co daje nowe możliwości przy retuszu portretów.

 

r   e   k   l   a   m   a


Na niezwykle przydatną wygląda nowa przestrzeń robocza do precyzyjnego zaznaczania i tworzenia masek. Dzięki niej można na przykład łatwo oddzielić tło od obiektów na pierwszym planie zdjęcia. Przy obracaniu i kadrowaniu zaś można skorzystać z automatycznego wypełniania, biorącego pod uwagę zawartość obrazu (content-aware). Koniec z ręcznym zamalowywaniem albo wypełnianiem białych rogów po obróceniu zdjęcia!

Projektantów ucieszą nowe narzędzia do pracy z tekstem. Photoshop może przeanalizować zdjęcia lub obrazy i na tej podstawie zidentyfikować najlepsze kroje dla danego projektu. Ułatwiona została też praca z glifami, które można łatwo podmieniać z menu kontekstowego.

Poprawione zostały także funkcje eksportowania obrazów i w końcu można skorzystać przy tym procesie z profili kolorów. Pojawiła się tez obsługa formatu 3MF Microsoftu, przygotowanego do drukowania w 3D. W końcu ułatwione zostało też przenoszenie warstw i grup między projektami.

Wersję próbną Photoshopa możecie pobrać z naszej bazy programów dla Windowsa i OS X.

Illustrator CC

W Illustratorze pojawiły się bardzo wygodne narzędzia tworzenia „żywych” kształtów, dzięki którym rysowanie jest przyjemniejsze i szybsze. Przy nanoszeniu na obszar roboczy elips, wielokątów i linii można szybko te kształty modyfikować, zmieniać rozmiar, zaokrąglać rogi, przywracać równe boki, obracać i tym podobne. Z pomocą prowadnic można bardzo dokładnie umieszczać obiekty na obrazie. Wszystko to działa bardzo intuicyjnie i spójnie.

W Illustratorze także poprawione zostały narzędzia eksportu i teraz mamy możliwość zaznaczania pojedynczych obiektów lub grup z różnych obszarów roboczych, by je eksportować w różnych rozdzielczościach za jednym zamachem. To idealne rozwiązanie dla projektowania ikon i fragmentów interfejsów.

Wersję próbną Illustratora CC także znajdziecie w naszej bazie programów.

Premiere Pro CC

Zgodnie z najnowszą modą, Premiere Pro CC uzyskał możliwość pracy z filmami panoramicznymi dla wirtualnej rzeczywistości i pozwala podejrzeć materiał z perspektywy oglądającego. Lista obsługiwanych formatów Ultra HD wydłużyła się o Red Weapon.

Premiere Pro CC pozwala teraz na szybkie przełączanie się między materiałem w pełnej rozdzielczości, a mniejszą wersją „podglądową” oraz na rozpoczęcie pracy jeszcze w czasie importowania. Panel Lumetri zyskał nowe narzędzia do izolacji i zmiany kolorów w trybie HSL. Pojawiła się też możliwość publikacji filmów od razu na niektórych serwisach społecznościowych: YouTube, Facebook, Twitter i Vimeo.

Premiere Pro CC także możecie pobrać z naszej bazy programów i testować przez tydzień.

Warto też wspomnieć, że podobną aktualizację otrzymał program InDesign. Wszystkie programy zostały zintegrowane z nowym narzędziem do projektowania interfejsów – Experience Design CC (na razie dostępny za darmo w wersji testowej dla OS X). Ponadto pozwalają na prezentowanie prac od razu w programie Adobe Portfolio, ułatwiają robienie zakupów w Adobe Stock i mają ulepszony panel biblioteki.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.