Nowy Photoshop CC pozwala skutecznie zaznaczać obiekty jednym kliknięciem

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe właśnie udostępniło aktualizację Photoshopa CC i nie jest to bynajmniej wydanie skupiające się na drobnych poprawkach. W wersji 19.1 użytkownicy otrzymali nowe inteligentne lasso, które jest przecież jednym z najważniejszych narzędzi w codziennej pracy, oraz optymalizację pod kątem ekranów 8K.

Nowe inteligentne lasso nosi nazwę Select Subject i ma w pewnych scenariuszach całkowicie zastąpić pozostałe narzędzia zautomatyzowanego zaznaczania, szczególnie te oparte o rozpoznawanie kontrastujących krawędzi. Sprawdzi się ono nawet w najtrudniejszych przypadkach, w których konieczne jest zaznaczenie obiektu z poszarpanymi krawędziami

Trudno mówić tutaj o jakiekolwiek obsłudze, gdyż użycie Select Subject to tak naprawdę jedno kliknięcie. Użytkownik nie ma większego wpływu na granice zaznaczeń. Skuteczność mechanizmu opiera się na maszynowym rozpoznawaniu kształtów. Mechanizm ma być skuteczny nawet, jeśli celem będzie zaznaczenie na fotografii tak złożonego geometrycznie obiektu jak sylwetki kilku osób.

Drugą nowość z entuzjazmem powitają użytkownicy, którzy pracują na monitorach o najwyższej rozdzielczości, szczególnie w przypadku 8K. Odtąd interfejs Photoshopa może być skalowany, zupełnie jak ma to miejsce w przypadku skalowania interfejsu Windowsa. Do wyboru jest przedział 100 do 400% z interwałami o wartości 25%. Najnowszą wersję programu znajdziecie w naszej bazie.

© dobreprogramy
s