Nowy patent Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google uzyskała właśnie prawa do patentu na wygląd witryny prezentującej wyniki wyszukiwania. Patent o numerze 533,561 został zgłoszony w marcu 2004 roku, ale dopiero teraz go rozpatrzono.

Patent dotyczy dokładnie "ozdobnego projektu graficznego interfejsu użytkownika", nie obejmuje on żadnych algorytmów wyszukiwania czy dostarczania informacji. W związku z tym patent może być używany tylko w przypadku bardzo zbliżonego do oryginału plagiatu wyglądu.

Przy okazji warto wspomnieć, że przyznanie patentu zbiegło się z uruchomieniem nowego serwisu Google. Jest nim wyszukiwarka ... patentów, obejmująca swoim zakresem na razie jedynie amerykańskie biuro patentowe. Baza zawiera 7 milionów wpisów, zawierających dokładne dane na temat patentu, szkice, rysunki i mapy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieOdcisk palca w dowodzie osobistym. Wszyscy będziemy brać przykład z Władimira Putina