Nowy testowy Windows 10 przynosi spore zmiany w obsłudze kart w oknach

Nowy testowy Windows 10 przynosi spore zmiany w obsłudze kart w oknach

Nowy testowy Windows 10 przynosi spore zmiany w obsłudze kart w oknach
Oskar Ziomek
13.04.2018 18:20

Wciąż czekamy na udostępnienie przez Microsoft wiosennej aktualizacji dla twórców, a tymczasem użytkownicy korzystający z gałęzi RS5 w programie Insider, pobierać już mogą następną kompilację systemu Windows 10. Nowe wydanie to kolejne zmiany w kierunku korzystania z aplikacji na kartach – wiele zmieniło się w kontekście Sets, ale to nie jedyne nowości w Windowsie 10 Build 17643.

Po pierwsze karty można teraz wykorzystywać również podczas pracy z programami z Office 365. Jak na razie to jednak opcja dostępna wyłącznie dla insiderów (nie tylko tych Windowsa, ale równocześnie Office'a). Ponadto karty zadziałają teraz także z większością aplikacji Win32 (choć jedynie z tymi, które stosują domyślny pasek tytułu) oraz podczas korzystania z przeglądarki Edge – tutaj zmieniać można już kolejność kart w ramach jednego zestawu oraz przerzucać karty pomiędzy różnymi zestawami.

Karty Sets podczas korzystania z programów Office'a 365. Źródło: Windows Blogs.
Karty Sets podczas korzystania z programów Office'a 365. Źródło: Windows Blogs.

Zmiany pojawiły się również właśnie w Edge'u. Microsoft WebDriver to od teraz funkcja na żądanie, dzięki czemu można mieć pewność, iż pobrania zostanie odpowiednia jej wersja. Instalację można wymusić odwiedzając opcje dla programistów. W Windowsie z kolei ulepszono również sposób prezentacji zużycia danych. Użytkownicy korzystający z karty SIM poza granicami kraju, sprawdzą teraz łatwiej, ile danych wykorzystanych zostało w roamingu.

Nowa informacja o ilości zużytych danych w roamingu. Źródło: Windows Blogs.
Nowa informacja o ilości zużytych danych w roamingu. Źródło: Windows Blogs.

Ponadto pojawiły się nowości w zakresie działania systemowej Lupy. W trybie tym środkowany jest teraz kursor, o ile korzystamy z widoku pełnoekranowego oraz dostępne są nowe poziomy powiększenia, by można je było dokładniej dostosować do potrzeb. W najnowszej kompilacji nie zabrakło oczywiście także poprawek dla kilku błędów. Jak zwykle o wszystkich nowościach (oraz wciąż znanych błędach) przeczytać można na łamach Bloga Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)