r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Numbers 3.3.1

Strona główna iOS Biuro i firma Arkusze kalkulacyjne

Numbers to mobilna wersja arkusza kalkulacyjnego od firmy Apple, wchodzi w skład pakietu iWork. Za jej pomocą w prosty sposób stworzymy nowe arkusze jak i poddamy edycji już posiadane.

Choć wersja desktopowa programu Numbers w znaczny sposób ustępuje możliwościami w porównaniu do konkrecyjnego Excela to mobilne wydanie nie ma się czego wstydzić. Tworząc nowy arkusz możemy zdecydować się na czystą stronę bądź też wykorzystać jeden z przydatnych szablonów. Tym co odróżnia Numbers na tle innych aplikacji tego typu jest konstrukcja menu. Rodzaj dostępnych narzędzi dopasowuje się w nim do zaznaczonych elementów, a całość została przeniesiona ze środka na prawy górny róg okna.

Jak na mobilny pakiet Numbers oferuje spory zakres możliwości odnośnie tworzenia arkuszy, wzorów i wykresów. Aplikacja radzi sobie także z arkuszami zapisanymi w formacie programu Excel. Dzięki chmurze iCloud możemy w prosty sposób synchronizować nasze prace z Keynotem dla OS X i wersją www, bądź też pracować nad prezentacją w kilka osób.

Niestety domyślny format zapisu będzie obsługiwany tylko przez inne programy od firmy Apple. Dodatkowo Numbers jest rozpowszechniany w dość nietypowy sposób. Normalna cena aplikacji to 9,99 euro, ale posiadacze nowych urządzeń z systemem iOS mogą go pobrać za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Programy biurowe Apple'a dogoniły systemy operacyjne, webowy iWork wyszedł z bety

18
16.10.2015  •  Anna Rymsza

Programy Pages, Numbers i Keynote, które dawniej wchodziły w skład pakietu biurowego iWork firmy Apple, zostały zaktualizowane, zarówno w wersjach mobilnych, jak i dla Maków. Nowe programy są w stanie w pełni wykorzystać możliwości nowych iPhoneów, na Makach zaś wykorzystują możliwości wprowadzone w OS X 10.11 El Capitan. Ponadto webowe narzędzia pozbyły się etykietki z napisem beta. Aplikacje mobilne zostały wydane w wersji 2.6. Aktualizacja przynosi między innymi obsługę gestu Slide Over w systemie iOS 9, podzielonego widoku oraz trybu „obraz w obrazie” na iPadzie Air 2, iPadzie mini 4 i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.