Blokada telefonu z powodu RODO? To bzdura!

Od kilku dni polscy użytkownicy telefonii komórkowej dostają SMS-y, w których próbuje się ich przekonać do tego, że w związku z wejściem w życie RODO, mają dwa dni na zainstalowanie certyfikatu LTE, w przeciwnym razie połączenia wychodzące, przychodzące oraz internet zostaną zablokowane. Pod żadnym pozorem nie wchodźcie w link, który podany jest w owej wiadomości, gdyż link prowadzi do aplikacji o nazwie app.apk, która posiada prawa do tworzenia i wysyłania SMSów premium, czyli takich, za które - słono zapłacisz. Aplikacja może też przeglądać kontakty, wykonywać połączenia, monitorować skrzynkę odbiorczą i śledzić naszą lokalizację. Aplikacja ta, może być także użyta, jako pomoc w ataku na Twoje konto bankowe. 

Po czym poznać, że to jedna wielka bujda? 

Po pierwsze i najważniejsze - podpis. 

Żaden operator komórkowy nie podpisuje się "bezimiennie"! Kiedy dostajemy wiadomość od operatora, to zawsze wymieniona jest z nazwy konkretna sieć, ta do której należysz. 

Po drugie - błąd w wiadomości. 

Kiedy czytamy tekst szybko, to możemy go nawet nie dostrzec, bo nasz mózg odpowiednio przestawia sobie litery tak aby wyszedł prawidłowy wyraz, ale kiedy się przyjrzymy, to zobaczymy, że napisane jest "przycodzace" zamiast "przychodzące". Takich błędów nie zobaczymy raczej w prawdziwych wiadomościach od operatorów sieci komórkowych.