r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Open Source we włoskiej administracji

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Włoska autonomiczna prowincja Trydent jest kolejną jednostką administracyjną w Europie, w której na komputerach w urzędach i szkołach wkrótce zagoszczą programy otwartoźródłowe.

Związany z Komisją Europejską serwis Joinup, który specjalizuje się w obserwowaniu rozwiązań otwartoźródłowych w Unii Europejskiej, poinformował, że władze prowincji przyjęły prawo dotyczące wprowadzenia otwartego i darmowego oprogramowania do administracji publicznej oraz otwartych standardów wymiany danych wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Urzędy mają przygotować plan migracji i udostępnienia kodu źródłowego wykorzystywanych rozwiązań.

Wprowadzenie otwartego oprogramowania ma na celu ułatwienie wymiany danych, szczególnie na polu wszelkiego typu badań naukowych i analiz. Otwarte standardy mają znieść wszelkie bariery i zapewnić wszystkim jednakowy dostęp do danych. Prawo obejmuje organizacje rządowe i szkoły, oraz zachęca pracowników urzędów do czynnego udziału w rozwijaniu oprogramowania na potrzeby prowincji.

r   e   k   l   a   m   a

Podobne prawo zostało wprowadzone w Apulii.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.