r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Open Web Foundation stawia na otwarte standardy

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Open Web Foundation zakończyło prace nad porozumieniem, które pozwala dowolnej firmie bądź organizacji otworzyć wybrane rozwiązania sieciowe i tym samym przyczynić się do szybszego rozwoju Internetu.

OWF Agreement ma pozwolić na popularyzację i standaryzację wielu interesujących rozwiązań opracowanych przez małe firmy bądź wielkie korporacje. Ideą umowy jest przyspieszenie rozwoju sieci poprzez dobrowolną współpracę wielu podmiotów, które chcą popularyzować własne rozwiązania rezygnując równocześnie z pobierania opłat licencyjnych bądź stosowania ograniczeń w dalszym wdrażaniu i używaniu udostępnionej specyfikacji. Aktualnie wśród członków Open Web Foundation rozwijających własne projekty w oparciu o wzajemną umowę OWFa znajdziemy takich gigantów jak Yahoo!, Facebook, Google czy Microsoft.

Fundacja obiecuje, że na umowie OWFa promocja otwartych protokołów, specyfikacji i formatów się nie zakończy. Open Web Foundation ma w ciągu najbliższych miesięcy przedstawić kolejne projekty porozumień i umów oraz przygotować zestaw wytycznych przydatnych przy tworzeniu otwartych standardów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.