Elon Musk przedstawił nowe szczegóły podziemnego transportu. Będzie bardzo tani

Elon Musk przedstawił nowe szczegóły podziemnego transportu. Będzie bardzo tani

Elon Musk przedstawił nowe szczegóły podziemnego transportu. Będzie bardzo tani
18.05.2018 16:08, aktualizacja: 19.05.2018 13:18

Elon Musk chce zostać zapamiętany, jako ten, który zmienił świat. Pomóc ma w tym m.in. nowy intrygujący pomysł, realizowany przez jego firmę The Boring Company. Celem jest stworzenie sieci podziemnych tuneli, które zrewolucjonizują transport w miastach. Właśnie poznaliśmy kolejne szczegóły ambitnego przedsięwzięcia.

Pomysł stworzenia podziemnych tuneli wzbudza kontrowersje. Zbudowanie podziemnych tuneli pod miastami wiąże się bowiem z ogromnymi wydatkami. Owszem elektryczne pojazdy będą mogły poruszać się znacznie szybciej niż na zwykłych drogach, ale koszt stworzenia wydzielonych naziemnych pasów dla transportu miejskiego jest znacznie mniejszy. Niestety, po prostu może się nie opłacać.

Mimo wielu komentarzy, wskazujących niedociągnięcia w nowym przedsięwzięciu, Elon Musk wierzy w jego sukces. Serwis Ars Technica informuje o kolejnych planach popularnego przedsiębiorcy i firmy The Boring Company. Poznaliśmy plany budowy tunelu, który w przyszłości może ułatwić poruszanie się po mieście Los Angeles. Elon Musk chce bowiem wybudować tunel obok autostrady stanowej nr. 405, która uważana jest za jedną z najbardziej zatłoczonych.

Better video coming soon, but it would look a bit like this: pic.twitter.com/C0iJPi8b4U

— Elon Musk (@elonmusk) 9 marca 2018Tunel testowy ma mieć niecałe 5 km długości. Nie zostanie on jednak udostępniony publicznie, będzie służył do testów prowadzonych przez firmę Muska, przynajmniej w początkowej fazie. Oczywiście w planach jest stworzenie większej sieci tunelów, które mają uzupełnić linię metra. Dodatkowo mają przyczynić się do rozładowania ruchu na drogach naziemnych. Poznaliśmy również szczegóły dotyczące wykorzystywanych pojazdów. Mają one zabierać do 16 osób i rozpędzać się do prędkości ponad 200 km/h. Oczywiście będą to pojazdy elektryczne.

Zaletą ma być krótki czas podróży, a także bardzo niska cena. W założeniach przejazdy mogą kosztować tylko dolara, będą więc tańsze od korzystania z autobusów poruszających się po Los Angeles. Z drugiej jednak strony, zapewnienia Elona Muska mogą mieć nieprzyjemne zderzenie z rzeczywistością. Jak już wspomnieliśmy, stworzenie infrastruktury wiąże się z ogromnymi kosztami, co niestety może odbić się m.in. na cenie przejazdów.

Jednym z obecnych celów jest zmniejszenie kosztów tworzenia tuneli, przy jednoczesnym zwiększeniu szybkości kopania. The Boring Company wierzy, że rozwiązanie pojawi się niebawem, podczas tworzenia prototypowych tuneli.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)