r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Open365 2.0.4

Strona główna Android Narzędzia Przesyłanie plików

Open365 to aplikacja, która służy do obsługi open source'owego chmurowego dysku Open365.

Galeria programu

Open365 jest usługą pomyślaną jako alternatywa dla pakietów biurowych w chmurze dostarczanych przez wielkie firmy rynku IT: Dysk Google i Office365 od Microsoftu. Program pozwala przeglądać pliki (dokumenty, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, zdjęcia itp.) synchronizowane między urządzeniami, na których korzystamy z usługi Open365. Możliwe jest również takie skonfigurowanie aplikacji, aby zdjęcia robione smartfonem lub tabletem były automatycznie przesyłane do konta w chmurze Open365. Program pozwala też tworzyć foldery i fotografie. Nie znajdziemy w nim zaś możliwości tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych oraz prezentacji. Ponadto, dostęp do naszych danych w aplikacji możemy zabezpieczyć wzorem.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i minimalistyczny pod względem szaty graficznej. Dominuje w nim biel, a przyciski służące do zarządzania programem znajdziemy w menu widocznym w prawym górnym rogu ekranu. To mało intuicyjne rozwiązanie, przez które pierwsze kroki z aplikacją Open365 są dość trudne. Plusem aplikacji jest zaś kategoria Lista transferów, w której znajdziemy historię plików przesłanych oraz pobranych do Open365 za pomocą aplikacji mobilnej.

Aby skorzystać z aplikacji Open365, trzeba mieć konto w usłudze. Tutaj warto zastrzec, że program nie pozwala założyć konta. Można je stworzyć w przeglądarkowej wersji serwisu i użyć danych do logowania w aplikacji mobilnej. Możliwe jest logowanie do konta w domenie open365.io lub w innej dodanej przez użytkownika do obsługi Open365.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Open365 – świetny pakiet biurowy w przeglądarce wciąż wymaga sporo pracy

11
OPROGRAMOWANIE 26.04.2016 | Maciej Olanicki

Przyznajmy to sobie otwarcie, że na aktualnym etapie rozwoju, przeglądarkowe pakiety biurowe nie mogą stanowić pełnoprawnego zamiennika tradycyjnego natywnego oprogramowania. Konkurencja na tym polu się nasila, co zapewne przyśpieszy rozwój przeglądarkowych edytorów tekstu czy arkuszy kalkulacyjnych. Na scenie pojawił się nowy gracz, Open365, który przez wielu został okrzyknięty pogromcą Dokumentów Google czy Office’a 365. Wygląda jednak na to, że mocno przedwcześnie. Do rozpoczęcia korzystania z pakietu konieczne jest zarejestrowanie się, można tego dokonać na stronie projektu. Wówczas…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.