OpenOffice Ux 2.0.3

Strona główna Aktualności

O autorze

Miesiąc po premierze wersji 2.0.3 pakietu OpenOffice.org pojawiła się edycja przygotowana przez polską firmę Ux Systems.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, najważniejszą zmianą w nowej wersji jest lepsza wydajność i poprawiona obsługa formatów MS Office. Najważniejszą nowością kompilacji Ux Systems jest udostępnienie obsługi makr stworzonych w języku Visual Basic for Applications (VBA). Wprawdzie bardziej zaawansowane skrypty VBA nadal mogą być nie w pełni wykonywane, jednak jak zapewnia firma Ux Systems trwają intensywne prace nad dalszym rozwojem tej bardzo przydatnej funkcjonalności.

Makropolecenia ułatwiają automatyzację pracy z dokumentami oraz znacznie rozszerzają możliwości aplikacji biurowych. Aktualnie użytkownik OpenOffice.ux.pl może skorzystać ze skryptów przygotowanych w jednym z aż pięciu języków: OpenOffice Basic, Python, BeanShell, JavaScript oraz Visual Basic for Applications.

Najnowsza polska wersja pakietu OpenOffice Ux 2.0.3 jest do pobrania w naszym vortalu w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe.

© dobreprogramy
s