r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OpenSolaris na GPL?

Strona główna Aktualności

Firma Sun rozważa zmianę licencji darmowego systemu OpenSolaris. Projekt do tej pory był dostępny na licencji CDDL (Community Development and Distribution License), teraz prawdopodobnie, podobnie jak Java, oferowany będzie na popularnej licencji GPL.

O możliwości zmiany licencji poinformował wiceprezydent firmy do spraw oprogramowania, Rich Green. Co prawda taki krok wymagać będzie sporych zmian, ale pozytywne doświadczenia wyniesione z procesu otwierania Javy nastawiają bardzo pozytywnie. Zmiana licencji na GPL mogłaby skutkować także lepszą współpracą z Linuksem, który przecież także dostępny jest na tej licencji. System spod znaku Pingwinka mógłby zyskać na przykład obsługę systemu plików ZFS, a Solaris lepszą obsługę sprzętu takiego jak karty graficzne i sieciowe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.