Zieloni robią „zielone”. NVIDIA z wynikami finansowymi lepszymi niż się spodziewano

Zieloni robią „zielone”. NVIDIA z wynikami finansowymi lepszymi niż się spodziewano

07.08.2015 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zieloni robią „zielone” – i dobrze im to idzie. NVIDIA opublikowała swoje wyniki finansowe za drugi kwartał – i to znacznie lepsze, niż się spodziewano. Przychody firmy wzrosły o 5% rok do roku, do poziomu 1,153 mld dolarów, tj. 34 centy na akcję. Zysk na czysto wyniósł jednak już tylko 26 mln dolarów, tj. 5 centów na akcję. Warto jednak podkreślić, że analitycy Wall Street oczekiwali przychodów na poziomie 1,01 mld.

Obraz

NVIDIA podkreśla, że lepsze niż spodziewano wyniki to efekt inwestycji nie tylko w branżę gier, ale też w motoryzację – już ponad 50 firm motoryzacyjnych korzysta z techniki zielonych w dziedzinie samoprowadzących się aut. Gry pozostają oczywiście numerem 1. Z serii czipów GeForce GTX ma korzystać dziś ponad 130 mln użytkowników, zaś platforma GeForce Experience urosła do 65 mln użytkowników, rok wcześniej miała ich 38 mln. Dobrze też rozwijają się inwestycje w badania nad sztucznymi sieciami neuronowymi w zastosowaniach takich jak rozpoznawanie obrazu i mowy.

W pewnych kwestiach zielonym jednak idzie gorzej – spadły przychody z procesorów mobilnych Tegra, mimo wzrostu popularności urządzeń SHIELD i centrów multimedialnych w samochodach. Gorzej też wyglądają wyniki sprzedaży kart Quadro, wykorzystywanych głównie w stacjach roboczych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)