reklama

Opera 11.10 "Barracuda" - pierwsza testowa kompilacja wydana

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępne pierwsze wydanie testowe przeglądarki internetowej Opera 11.10 "Barracuda".

Najnowsza Opera bazuje na nowym jądrze 2.8.99, które w stosunku do wcześniejszych kompilacji wzbogaciło się o obsługę Web Open Font Format (WOFF). Ponadto Opera Software poświęciła wiele pracy na poprawę kompatybilności przeglądarki z produktami konkurencji. Chodzi o to, by Opera 11.10 reagowała na treści w sposób zbliżony do innych przeglądarek. W tym celu programiści zdecydowali się na domyślne wyłączenie Cookie2 i zmodyfikowali mechanizm wysyłający nagłówki akceptacji (accept headers). Ponadto zmieniono szereg reguł, według których działa przeglądarka - protokół TLS 1.1 i 1.2 jest teraz domyślnie wyłączony, podobnie jak system ochronny cross-network protection. Co więcej, przekierowania HTTP do HTTPS są automatycznie oznaczane jako bezpieczne. Twórcy zlokalizowali także źródło problemów wywołujących zawieszanie się przeglądarki podczas korzystania z serwisów Facebook, Live Mail/Hotmail oraz Google Doc na komputerach z systemem Mac OS X.

Pliki instalacyjne z testowym wydaniem przeglądarki Opera 11.10 "Barracuda" można pobrać bezpośrednio ze strony projektu. Należy pamiętać, że jest to wczesne wydanie testowe i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić