Opera 10 beta 3 - jak skała

Strona główna Aktualności

O autorze

Opera Software udostępniła trzecią wersję beta przeglądarki Opera 10. Wydanie kolejnej bety poprzedzone zostało, jak informuje Opera, 10 milionami testowych uruchomień oraz bardzo owocną współpracą z społecznością. Wersja beta wprawdzie kojarzy się zwykle z rozwiązaniem o stabilności mogącej pozostawiać wiele do życzenia, jednak Opera reklamuje najnowszą wersję jako zawierającą usprawnienia, które mają ją uczynić "stabilną jak skała".

Kolejna beta nowej Opery (nazwa kodowa Peregrine) zawiera szereg nowości i usprawnień. Dopracowano rozwiązania związane z zakładkami - wprowadzono możliwość rozmieszczania kart, wizualne zakładki w postaci miniatur można zobaczyć z boku ekranu lub w górnej jego części. Miniatury można powiększać, można oczywiście z nich w ogóle zrezygnować. Wprowadzono również drobne zmiany w wyglądzie interfejsu. Z przeglądarką zintegrowano narzędzie automatycznego raportowania błędów. Udoskonalono Opera Turbo co ma wpłynąć na poprawę szybkości otwierania stron na wolnych łączach. Beta 3 Opery 10 została udostępniona w 38 językach, wśród nich jest również język polski.

Oczywiście prócz nowości beta 3 pozbawiona została szeregu błędów występujących w poprzednich wersjach testowych, m. in.: usunięto problem z otwieraniem plików .pdf i problem z zapisem sesji.

Przeglądarkę Opera 10 beta 3 pobrać można na stronie producenta.

© dobreprogramy