PDF-XChange Viewer PDF-XChange Viewer 2.5.322.10

Strona główna Windows Biuro Przeglądarki dokumentów
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PDF-XChange Viewer jest alternatywną wobec Adobe Reader przeglądarką plików PDF.

Podstawowe funkcje przeglądania PDF

Poza standardowymi możliwościami takimi jak przeglądanie, drukowanie, kopiowanie i przeszukiwanie dokumentów aplikacja udostępnia użytkownikom możliwość wzbogacania plików PDF o dodatkowe treści. Do przeglądanych materiałów możemy dodać własne teksty, ramki, strzałki, komentarze, odręczne zapiski, wirtualne pieczątki lub dowolne kształty geometryczne. PDF-XChange Viewer umożliwia także wyróżnienie fragmentów oryginalnego tekstu tłem, podkreśleniem lub przekreśleniem jednak nie jest w stanie zmodyfikować pierwotnej treści pliku. Ponadto aplikacja potrafi tworzyć od podstaw nowe pliki PDF poprzez zastosowanie dostępnych narzędzi edycyjnych jednak powstałe w ten sposób dokumenty opatrzone są reklamą zachęcającą do zakupu płatnej wersji programu.

Integracja z przeglądarkami internetowymi

Niewątpliwą zaletą PDF-XChange Viewer jest polskojęzyczny interfejs, szybkość działania i możliwość pracy z wieloma dokumentami naraz. Warto dodać, że dzięki wbudowanym pluginom aplikacja integruje się z Internet Explorerem i Firefoksem, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie plików PDF bezpośrednio w oknie przeglądarki.

Kluczowe cechy programu:

  • darmowa alternatywa dla Adobe Readera
  • dodawanie do dokumentów dodatkowych elementów (ramki, strzałki, zaznaczenie itp.)
  • tworzenie nowych dokumentów w formacie PDF (ze znakiem wodnym)
  • integracja z przeglądarkami internetowymi

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

możliwość wyboru języka, możliwość wypełniania dokumentów urzędowych, wielość funkcji
brak możliwości edycji treści pobranego dokumentu, tekst PDF źle się kopiuje do edytora tekstu
ocena użytkownika
28.11.2017 23:26 • Recenzja do wersji 2.5.322.7

Gdy przed laty rozpoczynałem przygodę z komputerem i Internetem, natknąłem się w pewnym momencie na dokumenty w formacie PDF. Komputer mój miał preinstalowaną przeglądarkę Adobe Reader 6 (jeśli dobrze pamiętam) i przez dość długi okres używałem jej jako jedynej przeglądarki plików PDF, choć wydawała mi się dosyć toporna. Nie dało się na przykład zmienić języka, który był taki, jak język systemu operacyjnego (mieszkam za granicą). Było to dość irytujące, więc zacząłem się rozglądać za jakąś alternatywą i znalazłem ją dzięki portalowi dobreprogramy. Natknąłem się, dosyć przypadkowo na PDF-XChange Viewer, który zainstalowałem w polskiej wersji językowej. Przez długi czas miałem obie przeglądarki, chociaż skłaniałem się coraz bardziej ku PDF-XChange Viewer. Ujęła mnie mnogość jego funkcji, większa niż w przypadku Adobe Readera. Z funkcji, których używam, najczęściej są to: kolorowe wyróżnianie fragmentów oryginalnego tekstu (przydatne np. w rozkładach jazdy) i dodawanie własnych tekstów (np. linków internetowych, żeby wiedzieć skąd się dany dokument pobrało). Nie pamiętam w tej chwili, czy Adobe Reader miał te funkcje, czy nie, bo przygodę z nim zakończyłem na wersji 9. Tym, co ostatecznie przeważyło mój wybór na korzyść PDF-XChange Viewera, była możliwość wypełniania dokumentów urzędowych (jeśli miały oczywiście taką opcję) – jak pamiętam, w ówczesnym Adobe Readerze nie było to możliwe. Dlatego pozostawiłem PDF-XChange Viewer, który wydaje mi się tak dobry, że nie chce mi się szukać ani testować niczego innego. Polecam go wszystkim.

Teraz trochę o wadach (dotyczą one również ówczesnego Adobe Readera): nie jest możliwe edytowanie treści pobranego dokumentu (trzeba wykupić wersję Pro), dosyć kiepsko kopiuje się tekst z dokumentu PDF do edytora tekstu (w moim przypadku Microsoft Word 2007) – niektóre wyrazy są oddzielone podwójną spacją, tekst jest wąski i rozciągnięty w dół (odległość między wierszami wynosi z reguły 1,5 lub 2), tak że w sumie trzeba się trochę pomęczyć, żeby taki skopiowany tekst ręcznie doprowadzić do normalnego wyglądu.

Ale pomimo tych zastrzeżeń pozytywy przeważają – w końcu jest to bezpłatny program.

Szybkość, wersja 64-bitowa, wersja portable, funkcja OCR, funkcjonalność, możliwość dodawania komentarzy.
Brak.
ocena użytkownika
17.09.2017 12:48 • Recenzja do wersji 2.5.322.7

Dobry program do przeglądania dokumentów PDF. Jest wygodny w obsłudze, dobrze rozbudowany. Pozwala na dodawanie komentarzy czy oznaczeń na dokumentach. Posiada funkcję OCR do rozpoznawania tekstu. Jest lekka jak na jej możliwości i przy tym szybka. Polecam.