reklama

[PGA 2013] XNOTE – polska marka notebooków z kilkoma nowościami

Strona główna Aktualności

O autorze

Na targach dla graczy nie mogło zabraknąć sprzętu — zarówno tego dla graczy hardkorowych, jak i dla zwykłych, niedzielnych łamaczy padów i pogromców niejednej myszki. Jednym z najbardziej widocznych wystawców jest XNOTE do spółki z Eizo. Na wspólnym stoisku znalazło się kilka interesujących nowości polskiego producenta notebooków. Jedną z ciekawostek jest system Oculus. To okulary 3D, które współpracują praktycznie z każdym silnikiem 3D i są zdecydowanie bardziej dopracowane od uchodzących w cień hełmów wirtualnej rzeczywistości. Wrażenia są bezcenne, osobiście miałem okazję się przekonać, co dzieje się z naszym błędnikiem, kiedy jedziemy na średniowiecznym rollercoasterze. Nie jest to jednak jeszcze finalny produkt i nie uniknięto kliku niedociągnięć, takich jak choćby niska rozdzielczość ekranu.

Oczywiście to nie jedyna nowość. Kolejna to notebook klasy ciężkiej, że się tak wyrażę :) 17-calowy gigant P570WM, oparty o serwerowy procesor Intel Xeon E5-2687W 3,8 GHz z 16 GB pamięci RAM, dwoma kartami graficznymi NVIDIA GeForce GTX 680M i dwoma dyskami 1 TB spiętymi w RAID i dyskiem systemowym SSD firmy Intel o pojemności bagatela 200 GB. Wagą producent się nie chwali. Na moje oko może to być nawet 5 kg, więc do przenośnych sprzętów bym go nie zaliczył. Z ciekawostek usłyszanych na stoisku, producent pochwalił się, że jego produkty już trafiły do polskiej armii oraz coraz śmielej poczyna sobie w rozwiązaniach CAD/CAM.

Widać, że osoby odpowiedzialne za markę to ludzie z pasją i wszystko, co robią, procentuje w postaci coraz bardziej rozpoznawalnej marki XNOTE i minimalnego zwrotu wadliwych produktów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama