Ceny kart graficznych Radeon wracają do normy – informuje AMD Polska

Ceny kart graficznych Radeon wracają do normy – informuje AMD Polska

Źródło: AMD
Źródło: AMD
Piotr Urbaniak
24.09.2018 17:15, aktualizacja: 24.09.2018 17:47

Jeszcze przed paroma tygodniami zakup karty graficznej AMD Radeon w korzystnej (sugerowanej) cenie był niemalże niemożliwy. Jako że karty „czerwonych” relatywnie lepiej, od konkurencji, radzą sobie z przetwarzaniem blockchain, chętnie sięgali po nie kryptowalutowi górnicy – w okresie największego boomu – a to siłą rzeczy przełożyło się na wyzerowanie stanów magazynowych i w konsekwencji wzrost cen u sprzedawców. Po wielu problematycznych miesiącach, polski oddział AMD zadeklarował wreszcie: ceny wracają do normy.

A ile w tym prawdy? Sama prawda – można by rzec. Ale do rzeczy. Więc tak, Radeona RX Vega 56 można kupić obecnie już poniżej 2 tys. zł, i to w niezłej referencyjnej wersji od ASUS-a (Strix Gaming). Idąc dalej, za model Radeon RX 580 z 8 GB pamięci graficznej zapłacimy około 1100 - 1200 zł. Wreszcie, Radeon RX 570 4 GB dostępny jest poniżej 850 zł.

Nie da się ukryć, kusi zwłaszcza ostatnia z wymienionych ofert. Konkurencja w podobnej cenie oferuje tylko znacznie słabszego pod względem rdzenia graficznego GeForce'a GTX 1050 Ti 4 GB, a także wymuszającego cięcie jakości tekstur – z uwagi na zbyt skromną ilość pamięci – GeForce'a GTX 1060 3 GB, który mimo to pozostaje od Radeona RX 570 4 GB droższy, średnio, o kilka proc. Tymczasem rzeczona konstrukcja AMD stanowi naprawdę ciekawą propozycję do grania w Full HD (poniżej redakcyjna propozycja zestawu z tą właśnie grafiką).

Komputer za 2000 zł. Pentium G4560 i Radeon RX 570

Co więcej, w wybranych sklepach wciąż trwa promocja, w ramach której przy zakupie kart graficznych Radeon RX 570, 580 i Vega można otrzymać aż trzy pełne wersje świeżutkich gier: *Assassin’s Creed Odyssey, Star Control oraz Strange Brigade*. Wszystkie z nich są ponoć zoptymalizowane pod kątem działania na Radeonach. Tak więc, patrząc przekrojowo, oferty prezentują się jeszcze ciekawiej, a nie zapowiada się, abyśmy szybko mieli ujrzeć cokolwiek nowego w klasie średniej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)