r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pages 6.1

Strona główna Mac Biuro Edytory tekstów

Pages to edytor tekstu przygotowany przez firmę Apple. Z jego pomoca można szybko i bez wysiłku przygotować eleganckie, estetyczne dokumenty, które będą zapisywane w chmurze iCloud, które można udostępnić innym i komentować.

Galeria programu

Siłą edytora jest możliwość pracy z kilkudziesięcioma bardzo eleganckimi szablonami, dzięki którym raporty, listy czy wizytówki będą świetnie się prezentować na ekranie i na wydruku. Uproszczony pasek narzędzi daje użytkownikowi szybki dostęp do najpotrzebniejszych narzędzi, jak kształty, media, tabele, wykresy czy też możliwość udostępnienia pliku. Początkujący użytkownicy mogą włączyć sobie podpowiedzi, które pomogą im opanować program.

Narzędzia formatowania tekstu zostały zebrane w jednym panelu, który pokazuje aktualne informacje zależne od tego, jaki fragment dokumentu jest zaznaczony lub gdzie znajduje się kursor. Dzięki temu można także łatwo zmieniać style tekstu i sterować zawijaniem tekstu wokół innych obiektów. Przy wstawianiu tekstu można skorzystać z masek lub automatycznego usuwania tła, a przy precyzyjnym układaniu elementów pomagają precyzyjne linijki i prowadnice. Takie elementy, jak listy, numery stron, nagłówki, stopki czy spisy treści można tworzyć automatycznie.

Do pisania można włączyć tryb „bez rozpraszania”, w którym na stronie widoczny jest tylko powstający tekst, albo skorzystać z automatycznego podkreślania zmian. Nie zabrakło możliwości sprawdzania pisowni.

Pages do pewnego stopnia jest w stanie odczytywać dokumenty zapisane w Wordzie, a także pliki tekstowe i RTF. Eksport dokumentów jest możliwy w formacie Worda, a także jako PDF i EPUB. Jego własny format zapisu dokumentów pozwala na edycję także w iCloud i w mobilnej wersji Pages. Zmiany w dokumencie są zapisywane automatycznie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Już można pobrać trzecią betę OS X 10.11.2 i nowe programy z pakietu iWork

8
OPROGRAMOWANIE 12.11.2015 | Michał Sokołowski

Firma Apple zaktualizowała swoje programy biurowe oraz udostępniła trzecią wersję beta systemu OS X 10.11.2 El Capitan. System trafił w ręce publicznych testerów dzień po tym, jak dostęp do niego otrzymali deweloperzy. Zmiany, jakie wnosi, to głównie poprawki wydajności. Apple prosi testerów o zwrócenie szczególnej uwagi na działanie Kalendarza, Maila, Notatek, aplikacji Zdjęcia, wyszukiwarki Spotlight oraz Wi-Fi. Ostatnio aktualizacje wersji beta są udostępniane raz w tygodniu i zazwyczaj wnoszą kolejne poprawki tych samych funkcji i aplikacji. Użytkownicy zarejestrowani w programie…

Programy biurowe Apple'a dogoniły systemy operacyjne, webowy iWork wyszedł z bety

18
OPROGRAMOWANIE 16.10.2015 | Anna Rymsza

Programy Pages, Numbers i Keynote, które dawniej wchodziły w skład pakietu biurowego iWork firmy Apple, zostały zaktualizowane, zarówno w wersjach mobilnych, jak i dla Maków. Nowe programy są w stanie w pełni wykorzystać możliwości nowych iPhoneów, na Makach zaś wykorzystują możliwości wprowadzone w OS X 10.11 El Capitan. Ponadto webowe narzędzia pozbyły się etykietki z napisem beta. Aplikacje mobilne zostały wydane w wersji 2.6. Aktualizacja przynosi między innymi obsługę gestu Slide Over w systemie iOS 9, podzielonego widoku oraz trybu „obraz w obrazie” na iPadzie Air 2, iPadzie mini 4 i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.