r   e   k   l   a   m   a
reklama

Pakiety językowe dla Windowsa ściągniemy z Microsoft Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Microsoft planuje udostępnić nam pakiety językowe dla Windowsa za pośrednictwem Microsoft Store. Już teraz zapisani do programu Windows Insider mogą pobrać ze sklepu trzy pakiety.

Obecność pakietów językowych w Windows Store znacznie ułatwi zmianę języka systemu. Użytkownicy nie będą już musieli korzystać z Windows Update i będą mogli pobrać język tak samo, jak wszystkie inne aplikacje dla swojego komputera. Na razie pakiety mogą pobrać zapisani do programu testowego, z zainstalowaną kompilacją 17000.0.

Na razie w sklepie znajdziemy tylko kilka pakietów językowych, między innymi bośniacki, czeski, kataloński i walencki. Zapewne z czasem pojawi się ich więcej, a Microsoft będzie testować skuteczność tego rozwiązania na kompilacjach insiderskich. Możemy się spodziewać, że z Redstone 4, który zostanie wydany w kwietniu przyszłego roku, możliwość łatwej instalacji pakietów językowych będzie już dostępna dla wszystkich.

Pakiety językowe w sklepie nazywają się „Local Experience Pack”. Z opisu możemy dowiedzieć się, że zawierają najnowsze zasoby językowe dla Windowsa, w tym menu Start, Ustawienia i Eksploratora plików. Po instalacji pakietu należy go uruchomić, co przeniesie nas do ustawień systemu i tam będziemy mogli wybrać używane w systemie języki. Korzystanie ze sklepu pozwala też szybko aktualizować pakiety językowe według aktualnie obowiązujących norm.

Możliwość ta na pewno jest powiązana z możliwością zgłaszania błędów w tłumaczeniach przez aplikację Language Community, wprowadzoną we wrześniu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów