Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jak to Pangrys przeszedł na... Operę Part 1

Witam!

Może bez słowa wstępu? OK. Od początku istnienia FF byłem zadowolonym użytkownikiem przeglądarki Mozilla Firefox. Wcześniej korzystałem z Netscape oraz Mozilli do wersji 1.6. Owszem próbowałem innych przeglądarek, ale jakoś Mozilla a później Firefox, niepodzielnie rządziły na moim komputerze. Opera zawsze mnie wkurzała swą niestabilnością, co jakiś czas lubiła się bez słowa, wywalić. Wkurzała mnie swoją niestabilnością a i jakoś demonicznie szybka też nie była.

Internet Explorer używałem z musu, tylko by pobrać poprawki, bądź na stronach, które nie tolerowały innych przeglądarek. Oczywiście jak wyszła 7 i 8 odsłona IE, przez tydzień trochę poużywałem, ale jakoś nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Chrome swoim minimalizmem jakoś mnie nie przekonywał, choć istotnie jest diabelsko szybki. Najbardziej na następcę mojego FF nadawała się Safari ... Tak, tak właśnie Safari. Jedyne co mnie od niej odstręcza to zwyczajowo jak to Apple, instalujące się stado (dla mnie) bezużytecznych dodatkowych programów.

Zdążyłem się przyzwyczaić do liska i wszystko było fajnie, aż przyszedł dzień, w którym przewartościowałem swoje osądy.

Pewnej soboty, mój kolega zaprosił mnie do siebie, ponieważ skuszony moimi zachwalaniami, postanowił, by obok Windowsa 7 postawić Linuksa openSUSE. Tak też zrobił, po skończonej konfiguracji przy tzw ;) "bezalkoholowym" rozgorzała dyskusja nad zaletami i wadami systemów i programów. Kolega był zachwycony, że Opera wygląda i zachowuje się identycznie jak jej windowsowa wersja. Oczywiście proponowałem mu FF jako domyślną przeglądarkę i nawet mu ją przyzwoicie skonfigurowałem, lecz kolega był uparty i on zaczął mnie namawiać na Operę. Stanęło na tym że obydwaj będziemy używać innej przeglądarki. On oczywiście FF a ja Operę. Przez jeden miesiąc. Na próbę i by mieć podstawy do ewentualnej krytyki. Później spotykamy się i oznajmiamy swoją decyzję.

I przyszedł ten dzień!

Ciężko mi było się przestawić, otwarcie zaznaczam, że Opera nigdy nie należała do moich ulubieńców. Walczę od wersji 10.10... Przerażał mnie brak Adblocka i NoScrip ale tu kolega mi poustawiał filtry i przestały mnie atakować reklamy. I muszę zweryfikować swoją opinię o tej przeglądarce. Szybka, choć nieco wolniejsza od Chrome, stabilna niemal jak Firefox i ładna jak Safari, a zarazem jest tak inna niż pozostałe przeglądarki. I mimo że nasz test dobiegł końca, ja nadal używam Opery :D A kolega choć już cieplej się wypowiada o FF, Opery nie zmieni :) I jednej rzeczy mi brakuje w przeglądarce, możliwości tak podpięcia RSS jak w Firefoksie, na pasku. No i Battlefield Heroes nie chodzi na Operze więc co jakiś czas muszę odpalać FF, ale już coraz rzadziej...

A zakończenie ??

Nie bójcie się testować nowych rzeczy, niech każdy używa to, co mu najbardziej pasuje. Nie warto się upierać przy jednym programie czy OS :) Może się okazać, że będziemy zmuszeni zweryfikować swoje poglądy :)

PS
Celowo zapożyczyłem sobie początek od Sweet Dżoli.
Czekam na pozew o piractwo ;) 

Komentarze

0 nowych
Extraordinarykid   6 #1 04.02.2010 14:15

Pirat ! ! !
Plagiat i w ogóle ! ;D

Podłapałeś, jakie to niezdrowe podniecenie Dżola wzbudza i postanowiłeś sobie na tym czytelników nabić ! ! !

Czekaj, aż Dżola Ci z patentem wyjedzie ;)

Gitma-Dżones ;<   4 #2 04.02.2010 14:50

No faktycznie, podobieństwo niesamowite!

ToMaS-11   3 #3 05.02.2010 14:33

Jaki jest odpowiednik java script i adblock na Operze?
Jak klikając ppm można utworzyć nowy katalog tematyczny w pasku osobistym? (w Mozilli to jest proste i tego brakuje mi w Operze).
Jak blokować nachalne reklamy - patrz ad block plus?
Pozdrawiam :)

  #4 06.02.2010 13:08

Już widzę oczami wyobraźni jak Dżoła biegnie złożyć wniosek o patent, żeby cię pozwać. Tylko sza, żeby się nie dowiedziała/dowiedział że w Europie patenty z USA nie obowiązują :P Hehe

MaRa   9 #5 06.02.2010 21:55

Ja używam Opery od lat, jeszcze kiedy była z reklamą.

Niektóre strony odmawiające współpracy da się przekonać ustawiając maskowanie jako Firefox lub Internet Explorer, w tym drugim przypadku udaje IE6 i w ten sam sposób interpretuje strony (ppm, preferencje dla witryny, zakładka sieć).

Jim1961   7 #6 07.02.2010 12:22

Używam Opery odkąd mam własnego blaszaka (heh, jutro będzie 3 lata) i nie wiem dlaczego niektórzy narzekają na jej stabilność, mi wywaliła się dotąd jedynie 3 razy i to za każdym razem na tej samej stronie.

Dimatheus   23 #7 08.02.2010 12:52

@ Pangrys "PS
Celowo zapożyczyłem sobie początek od Sweet Dżoli.
Czekam na pozew o piractwo ;)"
Dobre... :)

"Nie bójcie się testować nowych rzeczy, niech każdy używa to, co mu najbardziej pasuje. Nie warto się upierać przy jednym programie czy OS :) Może się okazać, że będziemy zmuszeni zweryfikować swoje poglądy :)"
Amen!! ;) Wniosek jak najbardziej poprawny i szanujący prawa innych do używania innego oprogramowania. :) Być może uda się uniknąć w komentarzach kolejnej wojny o to, która przeglądarka jest najlepsza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

msnet   22 #8 13.03.2010 15:53

Żadna nie jest najlepsza. Każda ma swoje plusy i minusy, a ideał nie istnieje. Ktoś mógłby pomyśleć o stworzeniu przeglądarki, która zawierałaby zalety innych, ale pozbawiona bylaby ich wad.

  #9 03.04.2010 10:55

Testowałem Opere niestety ta przeglądarka ma problem z wyświetlaniem obrazków np. na allegro do duży minus !!!!!

  #10 22.09.2010 21:52

Co wy chcecie od Sweet Dżoli ?