Panolapse 1.25

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Panolapse to niewielka aplikacja graficzna kierowana do fotografów. Przy jej użyciu możliwe jest tworzenie filmów poklatkowych (tzw. timelapsów) ze zbioru zdjęć bez konieczności posiadania profesjonalnego (i często bardzo drogiego) sprzętu.

Filmy i animacje poklatkowe (timelapsy) to materiały wideo tworzone na bazie specjalnie przygotowanych fotografii wybranego kadru. Technika ta wymaga stworzenia często bardzo dużej ilości zdjęć w różnych odstępach czasu, a następnie ich odpowiedni montaż i wyświetlenie w przyspieszonym tempie. Praca nad timelapsami wymaga od użytkownika posiadania odpowiedniej wiedzy, a także kosztownego sprzętu (aparat cyfrowy, statyw i szyny). Złotym środkiem dla amatorów animacji poklatkowych jest aplikacja Panolapse, pozwalająca w wygodny sposób i przy użyciu standardowych aparatów oraz lustrzanek cyfrowych tworzyć naprawdę ciekawe i efektowne materiały wideo.

Program daje użytkownikowi możliwość wzbogacania standardowych animacji poklatkowych w różnego rodzaju ciekawe efekty, których wykonanie w standardowych warunkach wymaga posiadania takiego sprzętu jak profesjonalne statywy oraz szyny. Z jego pomocą wprowadzimy do naszych filmików efekty przemieszczania kamery, realizowanie nie tylko przy użyciu powiększenia jego odpowiednich obszarów, ale również złożonej symulacji perspektywy. Panolapse dysponuje całym szeregiem funkcji i narzędzi, mających na celu sprawne manipulowanie różnymi atrybutami fotografii.

Inne zastosowania aplikacji to możliwość tworzenia animacji ze zdjęć panoramicznych. Gotowe projekty wyeksportowane mogą zostać do plików w formatach JPG, MP4 oraz MOV. Do tworzenia zdjęć, które następnie zostaną poddane obróbce w Panolapse, jego twórca zaleca wykorzystanie obiektywów szerokokątnych.

Uwaga!

  • Program w wersji darmowej umożliwia pracę ze zdjęciami o maksymalnej rozdzielczości 1280x720 pikseli. Chcąc ominąć wspomniane ograniczenie należy wykupić licencję, której koszt to 69,95 USD.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 02.03.2015 18:43

Mam problem, ponieważ w czasie instalowania ściąga mi się jakieś Adobe Air i oprogramowanie nie chce się włączyć

DanKar REDAKCJA  16 #2 22.01.2015 16:15

@blabla111 (niezalogowany): Plik jest czysty: https://www.virustotal.com/pl/file/40ecfa6262298999752a0bd63bdc45dc53bd431fdafd6.../

Domyślam się, że pobierałeś program z naszej bazy z wykorzystaniem asystenta pobierania. Mechanizm ten zawierać może różnego typu oferty sponsorowane, zachęcające użytkownika do instalacji dodatkowych komponentów. Oprogramowanie antywirusowe bardzo często błędnie interpretuje je jako potencjalne zagrożenie, jednak w rzeczywistości nie ma wśród nich żadnych szkodników (wirusów, trojanów itp.).

Jeśli chciałbyś pobierać programy z naszej bazy z pominięciem asystenta pobierania to zachęcam do skorzystania z linków bezpośrednich (powyżej gwiazdek z oceną) lub rejestracji bezpłatnego konta użytkownika w portalu. Po zalogowaniu wspomniany mechanizm jest domyśle wyłączony.

Pozdrawiam.

  #1 21.01.2015 19:27

wirusy!!!