PatchCleaner 1.4.2.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

PatchCleaner to prosty, ważący około 2 MB, program do oczyszczania systemu Windows z pozostałości po instalowaniu i aktualizowaniu programów. Usuwa ona pliki, które znajdują się w folderze C:\Windows\Installer, umożliwiając odzyskanie od kilkudziesięciu do kilkuset megabajtów przestrzeni na dysku.

Podczas uruchamiania, program od razu skanuje dysk komputera. Po kilku sekundach, przedstawia listę plików, które można usunąć z dysku. Druga opcja, która jest zalecana przez twórców, to przeniesienie nieużywanych już plików do wyznaczonej lokalizacji.

Podczas skanowania, zawartości folderu Installer porównywana jest z listą trzymaną przez Windows. Na liście znajdują się pliki wciąż wykorzystywane, które mogą posłużyć do wgrania kolejnej łatki lub do odinstalowania programu. Jeśli jakiś plik nie jest umieszczony wśród używanych, to oznaczany jest przez PatchCleaner jako niepotrzebny.

PatchCleaner zapewnia widok listy z plikami, które znajdują się w folderze Installer. Na liście podglądu zobaczymy nazwę pliku, program do którego plik należy oraz jego rozmiar.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

dobre narzędzie do odzyskiwania miejsca na dysku i konserwacji systemu
brak
ocena użytkownika

Pozwala pozbyć się starych plików instalacyjnych. Interfejs prosty i intuicyjny. Jednak niech to was nie zwiedzie, jest to narzędzie tylko dla zaawansowanych użytkowników, bo może zrobić więcej bałaganu niż porządku. Wykrywa co prawda ważne dla systemu pliki instalacyjne oraz takie, które mogą być wciąż w użyciu (PatchCleaner ma wbudowane filtry), ale zawsze może popełnić kosztowny błąd. Według mnie niezbędnik obok CCleanera. Dzięki temu prostemu programowi udało mi się odzyskać blisko 1 GB miejsca na dysku.

08.01.2018 22:02 | Recenzja do wersji 1.4.2.0

Komentarze

0 nowych
ValNar   8 #2 31.07.2018 13:56

Windows 7 / 8 or 10, x64 or x86 (not compatible with windows XP)

http://www.homedev.com.au/free/patchcleaner

  #1 18.04.2018 11:02

Na Windows 8.1 ten program odzyskał dla mnie cenne 25 GB (!) dysku SSD.