r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Patenty nie takie groźne?

Strona główna Aktualności

O autorze

IBM, posiadacz największej liczby patentów spośród wszystkich firm branży komputerowej, zdecydował się udostępnić znaczną część z nich do publicznego użytku. Firma, która tylko w roku 2004 zdobyła ponad 3 tysiące patentów, uznała, że często korzystniejsze dla rozwoju technologii jest dzielenie sie nimi. Już w styczniu tego roku pisaliśmy, że blisko 500 patentów IBM zostało uwolnionych.

Okazuje się, że nie tylko IBM liberalizuje swoje reguły postępowania z patentami. Również Microsoft postanowił udostępnic (w tym wypadku płatnie) zainteresowanym swoje technologie. Często bowiem okazuje się, że innowacyjne pomysły laboratoriów Microsoft nie znalazłyby zastosowania w tworzonym przez korporację oprogramowaniu. Dzięki odsprzedaży patentów, możliwy jest dalszy ich rozwój. Jak pokazał ostatni rok, w którym to Microsoft rozpoczął swój program, znalazło się wiele niewielkich firm chętnych kupna i rozwoju technologii. Microsoft zapowiedział także, że docelowo wszystkie opracowane w ramach własnych badań technologie będą mogły być swobodnie używane przez środowiska akademickie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.