Wojna patentowa na linii Samsung - Apple trwa w najlepsze

Wojna patentowa na linii Samsung - Apple trwa w najlepsze

Wojna patentowa na linii Samsung - Apple trwa w najlepsze
Tomek Kondrat
18.12.2013 18:42

2012 był rokiem, w którym to doszło do spektakularnego procesu między dwoma gigantami na rynku smartfonów – Apple i Samsungiem. Pierwsza z tych firm, pełniąca w tym procesie funkcję powoda, oskarżyła Koreańską firmę o wykorzystanie 28 patentów podczas tworzenia swojej autorskiej nakładki na system Android – TouchWiz.

W rezultacie Samsung musiał zapłacić, bagatela, ponad miliard dolarów. Jak nietrudno się domyślić, Samsung był daleki od zaakceptowania decyzji sądu federalnego Kalifornii i wniósł odwołanie. W wyniku ponownego rozpatrzenia sprawy, kara została zmniejszona do 930 milionów dolarów. Było to rezultatem wykrycia błędów w śledztwie przez sędzinę Lucy Koh, które miało miejsce miesiąc temu. Patentowa saga między tymi dwoma firmami ma się dobrze i trwa w najlepsze jak niejedna brazylijska telenowela.

Obraz

Koreańska firma chce wystąpić z prośbą o kolejne rozpatrzenie sprawy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Samsung zarzuca Apple uprzedzenia rasowe. Apple podczas procesu porównał Samsunga do innych azjatyckich firm, których urządzenia RTV, a w szczególności telewizory zalewają amerykański rynek, przez co cierpi na tym cała gospodarka. Według blogerów z Foss Patent, sędzina Koh nie uzna argumentacji Samsunga i najprawdopodobniej sprawa trafi do Sądu Najwyższego.

Najważniejszym pytaniem, jakie możemy postawić sobie teraz jest to, kiedy Koreańczycy ulegną i podpiszą czek, aby pokryć karę nałożoną przez sąd. Kolejną kwestią pozostaje sama kwota, jednak o tym dowiemy się zapewne nieprędko. Do tego czasu Samsung może przygotować zapas monet o nominale pięciu centów, o czym rozpisywano się ponad rok temu w internecie.

Zainteresowanych odsyłam do cyfrowej kopii dokumentów złożonych przez Samsunga i Apple w kalifornijskim sądzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)