Phishing z użyciem serwisu Fotka.pl

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Kaspersky Lab poinformowała o zidentyfikowaniu wirusa, rozprzestrzeniającego się poprzez sfałszowaną stronę WWW, do której kierują wykryte wczoraj (14 listopada 2007 r.) wiadomości phishingowe rozsyłane przez cyberprzestępców.

Wiadomości zostały przygotowane tak, aby wyglądały jak wysłane przez użytkownika serwisu Fotka.pl. W dniu wczorajszym analitycy z Kaspersky Lab zidentyfikowali tego wirusa jako Backdoor.Win32.Agent.cri. Po kliknięciu na link w mailu użytkownik zostaje przekierowany na na spreparowaną stronę WWW do złudzenia przypominającą serwis Fotka.pl.

Tam przekierowany zobaczy komunikat o konieczności pobrania nowej wersji Flash Playera, po kliknięciu rozpoczyna się proces instalacji szkodliwego programu Backdoor.Win32.Agent.cri na komputerze użytkownika. Jest to typowy backdoor i jego działanie polega na zmodyfikowaniu systemu operacyjnego w celu otwarcia zaatakowanego komputera na zdalny atak. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie kaspersky.pl.

Oczywiście serwis Fotka.pl nie ma nic wspólnego z wymienionymi działaniami, cyberprzestępcy jedynie wykorzystują popularność witryny. Zalecamy ostrożność.

© dobreprogramy