PhotoKit PhotoKit 0.3.9

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program

PhotoKit to dostępna na wszystkie platformy systemowe przeglądarka graficzna, charakteryzująca się wyjątkowo prostym, a jednocześnie przejrzystym interfejsem użytkownika. Pozwala ona wyświetlać pliki graficzne w najpopularniejszych formatach (m.in. BMP, GIF, ICO, JPEG, JPG, MNG, PBM, PGM, PNG, PPM, TGA, TIF, TIFF, XBM oraz XPM) wraz z zapisanymi w nich danymi EXIF.

Aplikacja działa w trybie pełnoekranowym. Nawigacja możliwa jest z poziomu menu ulokowanego w lewej górnej części okna programu. Najważniejsze funkcje PhotoKit to efekty 3D podczas przeglądania zbioru fotografii oraz możliwość wyświetlania obrazów jako pokaz slajdów. Na chwilę obecną przeglądarka oferuje jedynie możliwość wyświetlania grafiki, jednak jak zapowiada autor wraz z kolejnymi wydaniami wzbogacona ona zostanie o mechanizmy organizowania i zarządzania obrazów.

Przeglądarka PhotoKit rozpowszechniana jest w formie portable, nie wymagającej instalacji w systemie, a jej dużym atutem są niewielkie rozmiary. W większości przypadków aplikacja działa bezproblemowo, jednak podczas testów z dużą ilością zdjęć w wysokich rozdzielczościach aplikacja potrafiła się zawiesić. Warto również zaznaczyć, że nie nadaje się ona na starsze komputery dysponujące niewielkimi partiami zasobów sprzętowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!