r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PhotoScan Skaner zdjęć od Google

Strona główna Android Grafika i fotografia Inne programy graficzne

Skaner Zdjęć to aplikacja służąca do skanowania odbitek zdjęć za pomocą smartfonu. Aplikacja robi coś więcej, niż tylko zdjęcia odbitek – pozwala zachować je bez żadnych odblasków i dba o ich geometrię.

Aplikacja składa każde zdjęcie z pięciu ujęć, do których prowadzi użytkownika. Przycinanie, obracanie i prostowanie zdjęć może odbywać się automatycznie, ale można również wykonać te czynności ręcznie. Proces jest bardzo szybki.

Poprawki można wprowadzać przez dowolny czas przed zapisaniem zdjęcia. Po tym zabiegu zdjęcie zostaje ostatecznie przycięte i zapisane jako jpg w pamięci telefonu.

Należy pamiętać, że efekty zależą od jakości aparatu w telefonie i warunków oświetleniowych w miejscu, gdzie są skanowane zdjęcia.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google PhotoScan 1.5: lepsze kadrowanie i automatyczny zapis w chmurze

1
14.12.2017  •  Anna Rymsza

PhotoScan – aplikacja świetnie „skanująca” zdjęcia z użyciem aparatu w smartfonie – została wydana w wersji 1.5. Niektórzy użytkownicy Androida mają już do niej dostęp. PhotoScan po aktualizacji lepiej radzi sobie z przycinaniem zdjęć i może automatycznie zapisywać je w Google Photos. PhotoScan działa nietypowo, gdyż składa „skan” zdjęcia z kilku ujęć. Użytkownik musi sfotografować całe zdjęcie, które chce zachować w postaci cyfrowej, ale ponadto dostarcza aplikacji też ujęcia rogów. Pozwala to uniknąć odbić i zapewnić ostrość obrazu także na brzegach. Następnie użytkownik może wykadrować…

PhotoScan: jeśli nie dbasz o odblaski, teraz możesz skanować szybciej

3
21.04.2017  •  Oskar Ziomek

Pod koniec ubiegłego roku Google zaprezentowało aplikację PhotoScan, która pozwala „skanować” papierowe fotografie z wykorzystaniem aparatu fotograficznego wbudowanego w smartfon. Zaawansowane algorytmy dbają przy tym o zachowanie proporcji, eliminację zniekształceń i odblasków. Teraz jednak proces skanowania zdjęć może być dużo szybszy, kosztem jakości produktu finalnego. Dotychczasowe działanie programu, w dużym skrócie polega na kilkukrotnym fotografowaniu zdjęcia pod różnymi kątami, aby wyeliminować w ten sposób powstające deformacje i odblaski. Aktualizacja pozwala natomiast skrócić…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.