r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwsza wersja beta KDE SC 4.5

Strona główna Aktualności

Pojawiła się pierwsza wersja beta środowiska graficznego KDE Software Compilation 4.5.

O wydaniu wersji beta poinformowano na oficjalnej stronie KDE.org. KDE SC 4.5 przeznaczony jest dla testerów i osób, które chciałyby zapoznać się ze zmianami jakie pojawią się w stabilnej wersji środowiska graficznego. Jak podano, w udostępnionej wersji skupiono się na czterech obszarach. Przede wszystkim wprowadzono nowy protokół mający usprawnić działanie powiadamiania użytkownika. Został on oparty na systemie D-Bus służącym do komunikacji międzyprocesowej. Kolejne zmiany dotyczą menadżera okien KWin. Teraz będzie można w nim automatycznie rozmieszać okna jedno za drugim w tzw. układzie kafelkowym. Pojawiła się również możliwość skorzystania z silnika WebKit w przeglądarce Konqueror. Dotychczas korzystała ona z KHTML. Ostatni obszar poprawek dotyczy ogólnej stabilności środowiska graficznego KDE.

Stabilna wersja KDE 4.5 ma zostać wydana w sierpniu. Do tego czasu programiści zachęcają do zgłaszania uwag i wykrytych błędów. Można to zrobić za pomocą witryny KDE Bug Tracking System. KDE 4.5 SC w wersji beta można pobrać ze strony projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.