r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pikazo 1.0.7

Strona główna iOS Grafika i fotografia Obróbka zdjęć i efekty

Pikazo to nietypowa aplikacja graficzna, która zamienia nasze zdjęcia w małe dzieła sztuki. Nie robi tego jednak za pomocą prostych filtrów, a wykorzystuje sieci neutronowe, które mają wzmocnić doznanie pracy wykonanej przez człowieka.

Cały proces dzieli się na trzy etapy. W pierwszym wybieramy zdjęcie, które chcemy przerobić. Następnie decydujemy się na jeden z 8 gotowych styli, bądź też zlecamy stworzenie nowego. Gdy już zdecydujemy się na któryś, zdjęcie jest przekazywane do przerobienia.

Etap ten wymaga jednak cierpliwości, a sam proces trwa od kilku do kilkunastu minut. Jak zastrzegają autorzy jego efektem może być zarówno dzieło sztuki jak i brak efektu, sami nie do końca rozumiejąc dlaczego tak się dzieje.

Pracę końcową zapiszemy w urządzeniu, bądź też wyślemy do galerii aplikacji by pochwalić się przed innymi użytkownikami. Niestety Pikazo nie posiada wersji testowej. Aby się z nią zapoznać musimy zdecydować się na zakup.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nie tylko Prisma. Aplikacje, które zamienią fotkę w sztukę i działają też na Androidzie

12
11.07.2016  •  Adam Golański

Prisma dostępna jest obecnie tylko na urządzenia z systemem iOS 8+. W bliżej nieokreślonej przyszłości pojawić ma się wersja na Androida. Jeśli nie macie iPhone’a, a macie zapędy do transformowania swoich fotografii, możemy polecić Wam kilka podobnych do Prismy narzędzi, które również przynoszą ciekawe wizualnie efekty. Pikazo Dla Pikazo wszystko jest sztuką – mówią autorzy. Ta mobilna aplikacja może nie zdobyła takiego rozgłosu jak Prisma, ale podobnie jak ona wykorzystuje sieci neuronowe do symulowania sposobów, w jakie mózg może widzieć i przetwarzać obrazy. Efekty są albo bardzo ciekawe,…

Zdjęcia jak dzieła sztuki – wystarczy iPhone i sztuczna inteligencja

32
15.12.2015  •  Łukasz Maślanka

Aplikacja Pikazo skradła serca miłośników mobilnej fotografii. Wszystko dlatego, że dzięki specjalistycznym algorytmom możemy stworzyć nie zdjęcia, ale małe dzieła sztuki. Zasada działania programu Pikazo jest prosta. Wgrywamy zdjęcie, wybieramy jeden z ośmiu proponowanych przez aplikację stylów, uruchamiamy przetwarzanie i czekamy. Po mniej więcej kwadransie Pikazo zwróci nam przetworzoną fotografię, stylizowaną w mocno surrealistyczny, czasem wręcz nierzeczywisty sposób. Każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna, bo mechanizm działania Pikazo w unikalny sposób przetwarza każde z…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.