Naucz się czegoś za darmo: Photoshop Week i kurs animacji z Pixarem

Naucz się czegoś za darmo: Photoshop Week i kurs animacji z Pixarem

Naucz się czegoś za darmo: Photoshop Week i kurs animacji z Pixarem
22.02.2016 12:54

Najbliższe dni będą obfitować w wiedzę, za którą nie zapłacicie ani grosza. Już dziś po południu rusza Photoshop Week 2016 – seria darmowych wykładów, produkowanych przez firmę Adobe. Zdobytą wiedzę można uzupełnić darmowym kursem krytycznego patrzenia na fotografie. Jeśli jednak wolicie zajmować się modelami 3D, polecam bezpłatny kurs animacji, przygotowany przez studio Pixar i Khan Academy. Przy okazji można poćwiczyć język angielski, co nie zaszkodzi w branży.

Photoshop Week 2016 na Creative Live

Photoshop Week na platformie CreativeLive to coroczny cykl zupełnie darmowych wykładów, prowadzonych przez zawodowych fotografów, nauczycieli i ewangelistów współpracujących z firmą Adobe. Wielu z nich podczas prowadzenia wykładów dzieli się swoim doświadczeniem, które zdobywali przez lata pracy z aparatem, oświetleniem, Photoshopem i Lightroomem.

Photoshop Week 2016

Jak co roku, wykłady są prowadzone w dwóch ścieżkach. Dziś będzie można posłuchać o podwójnej ekspozycji w Photoshopie, składaniu panoram oraz różnych sposobach wykorzystania narzędzia klonowania w retuszu. Jutro będzie można posłuchać o tworzeniu realistycznych cieni w Photoshopie, akcjach i wywoływaniu RAW-ów, w środę o fotografii ślubnej, pracy z kolorem i rozwiązywaniu różnych problemów. W czwartek, dla odmiany będzie można posłuchać między innymi o retuszu w świecie mody i projektowaniu fontów, w piątek poznać bliżej aplikacje mobilne firmy Adobe, w sobotę i automatyzacji i fotografowaniu architektury. Serię wykładów zamknie prelekcja o przestrzeniach barw dla druku i Sieci.

Lekcje prowadzone są w dwóch ścieżkach na żywo. W tym czasie można brać udział w rozmowie z innymi słuchaczami i zadawać pytania. Nagrania będą dostępne w przyszłym tygodniu, ale nie będą dostępne za darmo. Warto więc przejrzeć kalendarz, wybrać wykłady warte uwagi i posłuchać na żywo, nic nie płacąc. Wykłady zaczynają się o 18:00 naszego czasu, więc wielu z Was zdąży już odsapnąć po pracy.

Seeing Through Photographs z nowojorskim Muzeum Sztuki Współczesnej

Fotografia to nie tylko umiejętność wywołania RAW-ów i retuszu. Kurs Seeing Through Photographs przygotowany przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku powstał dla tych, którzy aspirują do miana artysty, krytyka sztuki, szykują wystawę lub po prostu chcą wiedzieć, co czyni zdjęcie dobrym w oczach kustosza. Kurs został podzielony na 6 części, mówiących o pokazywaniu tematu z różnych perspektyw, fotografii dokumentalnej, portretach, narracji i roli fotografii w kulturze popularnej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kurs, zaplanowany na 6 tygodni, można przechodzić we własnym tempie po zalogowaniu się do serwisu Cursea. Dostęp do materiałów jest darmowy, ale jeśli komuś zależy na certyfikacie, będzie musiał sięgnąć do portfela. Warto zaznaczyć, że przy okazji można obejrzeć sporo dzieł pochodzących ze zbiorów Muzeum.

Pixar in a Box – lekcje animacji

Kurs o nazwie Pixar in a Box został przygotowany przez dobrze znane studio filmowe i Khan Academy. Osoby, które naprawdę znają się na rzeczy, pokazują „od kuchni” jak powstają kinowe hity dla całej rodziny – od pomysłu po końcowy render. Przy okazji można dowiedzieć się, jakie techniki pojawiały się w kolejnych produkcjach Pixara i jak postęp techniczny stymuluje kreatywność i otwiera nowe możliwości.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kurs został przygotowany przez osoby, które zawodowo tworzą produkcje rozrywkowe, dzięki czemu nie jest nudny, choć czasami trzeba zahaczyć o fizykę i szczegóły techniczne. W kolejnych częściach można poznać tajniki przekształceń geometrycznych, riggowania, zastosowania średnich ważonych przy modelowaniu postaci, projektowania otoczenia, umieszczania grup na scenie (kombinatoryka!), oświetlania i wreszcie renderowania. Lekcje nie są związane z żadnym konkretnym oprogramowaniem, więc można skorzystać niezależnie od używanych narzędzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)