Pakiet narzędzi Nik Collection dla Photoshopa dostępny za darmo

Pakiet narzędzi Nik Collection dla Photoshopa dostępny za darmo25.03.2016 18:15
Pakiet narzędzi Nik Collection dla Photoshopa dostępny za darmo

Nik Software to założona 1995 roku firma popularna ze względu na nieliche portfolio dodatków do Adobe Photoshop służących obróbce zdjęć, które mogą się przydać zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. W 2012 roku Nik zostało przejęte przez Google, a dziś wszystkie programy zostały udostępnione za darmo.

Wśród jego elementów należy wymienić Analog Efex Pro, które umożliwia nakładanie na fotografie całkiem zaawansowanych i konfigurowalnych filtrów, które mają im nadać im ducha retro czy vintage charakterystycznego dla aparatów analogowych.

350174848817063873

Podobne funkcje, aczkolwiek obejmujące nie tylko o filtry, które mają nadać zdjęciom wygląd sprzed ery fotografii cyfrowej, oferuje Color Efex Pro. Do dyspozycji użytkownika zostaje oddanych 55 efektów, które można oczywiście łączyć i nakładać na siebie w dowolnych konfiguracjach. Możliwe jest także nałożenie różnych filtrów na różne obszary obrazka.

Tym, którzy w historii fotografii chcą się cofnąć jeszcze dalej spodoba się Silver Efex Pro. Jest to narzędzie, które naśladując różne typy kliszy pozwala na stworzenie z kolorowych zdjęć stylowych czarno-białych kompozycji lub utrzymać je w sepii.

Viveza to program przeznaczony raczej dla mnie zaawansowanych fotografików. Pozwala na optymalne dostosowanie jasności, kontrastu czy balansu bieli bez konieczności korzystania na przykład z masek. Wszystko odbywa się dzięki intuicyjnym narzędziom zaznaczenia.

350174848817326017

W przypadku HDR Efex Pro wiele mówi już sama nazwa. Program pozwala na tworzenie zdjęć HDR, czyli wydobycie głębi cieni z ciemniejszych obiektów i maksymalnej jasności z jasnych w celu osiągnięcia skrajnych kontrastów niemożliwych do uchwycenia na jednej tradycyjnej fotografii.

W przypadku zdjęć, które wymagają szczególnej ostrości, dobrym wyborem będzie poddanie ich obróbce za pomocą Sharpener Pro. Dostępne jest zarówno nakładanie kompleksowych filtrów wyostrzających krawędzie, jak i wybieranie poszczególnych elementów, które mają posiąść większą liczbę detali.

Dla nocnych marków Google przygotowało Dfine, które pozwala na zaawansowaną redukcję szumów w przypadku fotografii nocnych bądź niedoświetlonych. Po wczytaniu zdjęcia jest na nie automatycznie nakładany skonfigurowany do niego filtr.

350174848817588161

Kompletny zestaw narzędzi złożony z 7 programów można już pobrać za darmo w wersji przeznaczonej na Windowsa i OS X całkowicie bezpłatnie. Dostępne są tam wymagania sprzętowe oraz lista programów Adobe i wersji Photoshopa, z którymi są kompatybilne. Warto się skusić, gdyż za cały pakiet trzeba było dotychczas płacić 150 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)