r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Plany związane z Ubuntu 9.04

Strona główna Aktualności

Mark Shuttleworth, twórca jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa, przedstawił społeczności plany związane z dalszym rozwojem Ubuntu.

Co prawda do premiery stabilnej wersji Ubuntu 8.10 pozostało jeszcze trochę czasu, ale Shuttleworth wraz ze swoimi współpracownikami zastanawia się już teraz jaki wygląd i możliwości ma oferować jego następca Ubuntu 9.04. Wnioski wyciągnięte przez twórców są dosyć proste i powinny zadowolić nie jednego użytkownika tej dystrybucji. Główny cel jaki postawili sobie programiści dotyczy zoptymalizowania czasu uruchamiania całego systemu. Stąd nazwa kodowa przypisana Ubuntu 9.04 to Jaunty Jackalope, czyli w luźnym tłumaczeniu dumny zmutowany zając z antylopą ;-) A tak bardziej na poważnie... Jackalope to mityczne stworzenie przypominające zająca posiadającego rogi antylopy, stworzone do straszenia turystów odwiedzających Amerykę. Podobno taki zając jest niespotykanie szybki i taka ma być też kolejna wersja Ubuntu.

Więcej informacji na temat nowego Ubuntu znaleźć można na stronie projektu. Pierwsza wersja Jaunty Jackalope dostępna będzie prawdopodobnie w połowie listopada bieżącego roku, natomiast stabilnej edycji należy oczekiwać w kwietniu 2009 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.